OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od 10 do 12 lutego gościliśmy wraz z Ustką Progresywnych Burmistrzów. Był to czwarty zjazd, w trakcie którego włodarze mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami. Do Słupska i ustki przyjechali burmistrzowie, burmistrzynie, prezydenci i prezydentki Czerska, Gorlic, Ostrowa Wielkopolskiego, Braniewa, Bartoszyc, Starachowic, Wadowic i Sejn. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie Fundacja im. Friedricha Eberta.

UM Słupsk
Nieruchomości

Włodarze spotkali się, aby opowiedzieć o tym co zrobili w ciągu ostatnich dwóch lat w swoich samorządach i jakie mają plany na przyszłość. Mieli także okazje przejść się szlakiem murali słupskich i zobaczyć miejsca, które planujemy zrewitalizować. Dużo czasu poświęciliśmy właśnie na wymianę dobrych praktyk związanych z rewitalizacją miast.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Włodarze zwiedzili także Ustkę i choć było bardzo zimno, złapali choć kilka promieni słonecznych.

 

Włodarze mieli także okazję zobaczyć spektakl Państwowego Teatru Lalki Tęcza „Gaja”.

To Słupsk dwa lata temu zapoczątkował Zjazd Progresywnych Burmistrzów. Włodarze spotkali się już w Ostrowie Wielkopolskim i Wadowicach.

PODZIEL SIĘ