Konkurs pn. „Imię dla PSZOK” cieszył się niebywałym zainteresowaniem mieszkańców Ziemi Słupskiej, którzy lawinowo dostarczali kolejne zgłoszenia. W sumie w konkursie udział wzięło około 200 osób, które przesłały aż pół tysiąca propozycji. Komisja konkursowa, w której składzie – obok pracowników PGK – znaleźli się również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Słupsku, Urzędu Gminy Słupsk i Urzędu Gminy Kobylnica, stanęła przed niełatwą misją, jaką był wybór dwóch najciekawszych w jej opinii nazw dla PSZOK’ów.
Nazwę Bałtycka EkoPrzystań wymyślił pan Jacek Zabiegły, natomiast Zbierkowisko to nazwa wymyślona przez pana Jacka Stańczyka.
Celem konkursu była przede wszystkim promocja Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz zachęcanie mieszkańców Ziemi Słupskiej do korzystania z nich. Konkurs miał przybliżyć społeczeństwu, że do Bałtyckiej EkoPrzystani i Zbierkowiska można bezpłatnie oddawać takie odpady, jak m.in.: papier i tektura; szkło białe i kolorowe; tworzywa sztuczne, metale i odpady wielomateriałowe; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; leki; chemikalia i inne odpady niebezpieczne; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony, baterie i akumulatory oraz odpady zielone.
Wyróżnienia:
- Bałtycka Graciarnia – Mateusz Szynalewski
- Przeżytkowo – Barbara Krasowska
- Ekoszyk – Bogusław Dobkowski
- Eko-Zakątek – Kornelia Tudruj
- Selektywny Zakątek – Paulina Ślusarczyk
- Słu-pszok – Michał Fligiel
- Klamociarnia – Mariusz Głaszcz
- Segregoland – Aleksandra Kozdrowska oraz Julia Kwiatkowska
- Graciolandia – Daria Lidak
- Eko-box – Krystyna Jankowiak