Podczas spotkania Piotr Adamski, Prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania przedstawił założenia i materiały kampanii.
Zaproszeni goście wysłuchali również wykładu Barbary Kumpin, specjalisty terapii uzależnień od środków psychoaktywnych, pracującej z dziećmi i młodzieżą eksperymentującymi ze środkami odurzającymi. Poruszone zostały tematy dot. zachowań ryzykownych wśród młodzieży, wstępnej diagnozy i możliwości udzielania wsparcia.
W trakcie dyskusji nauczyciele, pracownicy jednostek kultury oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych wymienili się pomysłami dotyczącymi różnorodnych sposobów realizacji kampanii.
W bieżącym roku do słupskich szkół zostały przekazane ulotki i plakaty przygotowane w ramach I edycji kampanii. W 2014 roku do słupskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, miejskich jednostek kultury oraz organizacji pozarządowych trafią opracowania mające przede wszystkim dostarczyć rzetelnych informacji na temat substancji psychoaktywnych: dopalaczy i marihuany, skutków zachowań ryzykownych oraz pomóc w rozwijaniu umiejętności psychologicznych i społecznych.
Zdaniem Barbary Kumpin, specjalisty terapii uzależnień, materiały są bardzo dobrze opracowane pod względem merytorycznym i graficznym. Stanowić będą podstawę do pracy nauczycieli, wychowawców oraz instruktorów kultury z młodzieżą oraz ich rodzicami.
Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.