Klub Współczesnej Myśli Politycznej w Gdańsku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zapraszają na spotkanie z Longinem Pastusiakiem i Leszkiem Millerem.

Nieruchomości

W programie m.in.:

– prezentacja książek: „Biały Dom i jego mieszkańcy”, „Polityka i humor”, „Romanse prezydentów USA” Longina Pastusiaka oraz „Tak to było” Leszka Millera;

– fascynujące kulisy wejścia Polski do NATO;

– problematyka integracji europejskiej;

– możliwość nabycia prezentowanych książek z dedykacją.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 w czytelni MBP przy ul. Grodzkiej 3 w Słupsku.

Prof. dr hab. Longin Pastusiak – politolog, amerykanista, historyk. Poseł na Sejm RP (1991-2001), Marszałek Senatu RP w latach 2001-2005. Przewodniczący Stałej Delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Unii Zachodnioeuropejskiej oraz do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W latach 2002-2004 wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Profesor Longin Pastusiak jest autorem 600 publikacji naukowych, w tym ponad 80 książek. Prowadził w TVP1 autorski program Anegdoty prezydenckie na temat amerykańskich przywódców, wydał również książkę pod tym samym tytułem.

Leszek Cezary Miller – polski polityk, były premier (2001-2004). W III RP był posłem na Sejm I, II, III i IV kadencji. Piastował funkcje ministra pracy i polityki społecznej, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz Prezesa Rady Ministrów. 16 kwietnia 2003 w Atenach podpisał Traktat Akcesyjny wprowadzający Polskę do UE.

Klub Współczesnej Myśli Politycznej w Gdańsku został powołany z inicjatywy profesora doktora habilitowanego Longina Pastusiaka z zadaniem kształtowania wiedzy i kultury politycznej. Klub realizuje swoje cele przez: organizowanie spotkań dyskusyjnych, konferencji, seminariów i odczytów o tematyce społeczno-politycznej; wspomaganie inicjatyw naukowych i publicystycznych w zakresie myśli politycznej; prowadzenie działalności wydawniczej; urządzanie spotkań z działaczami politycznymi różnych orientacji; rozwijanie współpracy z posłami i senatorami orientacji lewicowej.

PODZIEL SIĘ