Ważnym aspektem działalności Stowarzyszenia Kulturalnego Pegaz jest propagowanie muzyki etnicznej. Cykl zatytułowany Etnoscena w Słupsku w tym roku odbywa się po raz dziesiąty. Jest on organizowany we współpracy z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku.

Nieruchomości

Pierwszy koncert w ramach tego projektu odbył się 13 maja 2005 roku. Był nim wielokrotnie nagradzany przez różne gremia (m.in. Fryderyk 2006) program zatytułowany Indialucia, którego pomysłodawcą i jednym z wykonawców był gitarzysta, kompozytor i animator muzyczny Michał Czachowski. Początkowo koncerty etniczne miały charakter okazjonalny. Później działania muzyczne przybrały formę cykliczną.

Etnoscena jest także odpowiedzią na Zjednoczoną Europę, w której mieszkają i tworzą mieszkańcy z całego świata, o różnym kolorze skóry, różnej religii i zróżnicowanej spuściźnie kulturowej. Środowisko i kultura kraju, w którym tworzą oraz odniesienia do tradycji i kultury własnych narodów wzbogacają tę kulturę i wyznaczają nowe kierunki jej rozwoju. Ta nowa jakość znajduje się w głównym kręgu zainteresowań twórców cyklu.

W tym roku odbędą się koncerty:

Odgłosy zanikającego świata – koncert z orkiestrą 26 września 2014, godz. 19.00

Makaruk – Erotyki ludowe – 22 października 2014, godz. 19.00

Folk na góralską nutę – Turnioki z orkiestrą – 21 listopada 2014, godz. 19.00

Tsigunz Fanfara Avantura – 5 grudnia 2014, godz. 19.00

Cykl pn. Etnoscena w Słupsku współfinansowany jest przez Urząd Miasta Słupska i Samorząd Województwa Pomorskiego
PODZIEL SIĘ