Słupsk, 19 września 2014 roku

Nieruchomości

Pan

Krzysztof NAŁĘCZ

REDAKTOR NACZELNY

Głos Pomorza

w Słupsku

Szanowny Panie Redaktorze,

w związku z publikacją na łamach Głosu Pomorza w dniu 10 września 2014 roku materiału prasowego pt. „Tajemnice dachu akwaparku”, autorstwa red. Grzegorza Hilareckiego, działając w imieniu Miasta Słupska, osoby prawnej zainteresowanej w sprawie, niniejszym na podstawie art. 31a pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowe (Dz.U. z 1984 nr 5, poz. 24) wnoszę o opublikowanie w sposób przewidziany prawem prasowym, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania, w ten sam sposób co wskazany powyżej materiał prasowy, w tym samym dziale sprostowania zamieszczonego poniżej:

„W artykule pt. „Tajemnice dachu akwaparku znalazły się informacje nieprawdzie lub wymagające sprostowania:

  1. Dach nie jest „bublem”. Konstrukcja nośna dachu słupskiego akwaparku jest prawidłowa, zaprojektowana i zrealizowana zgodnie ze sztuką budowlaną. Demontowane będzie jedynie pokrycie dachu, które zostało wadliwie wykonane.

  2. Prace związane z dachem są obecnie prowadzone na otoku. Dotyczą one dokończenia systemu odprowadzenia wody z otoku oraz wykonywania jego warstw.

  3. Problem odśnieżania dachu nie istnieje. Na dachu zainstalowana będzie będzie instalacja elektryczna antyoblodzeniowa, dzięki której problem zalegania śniegu czy lodu na połaci dachu nie będzie występował. Ponadto na połaci dachu nie będzie instalacji solarnych utrudniających odśnieżanie.

  4. Zgodnie z zawartą z wykonawcą robót umową, jeszcze w tym roku będzie wykonywana wymiana wadliwego pokrycia na nowe.

  1. Nie podjęto decyzji o zamianie wierzchniej warstwy pokrycia z blachy aluminiowo-tytanowej na membranę. Projekt dopuszcza wykonanie pokrycia z membrany w miejscach newralgicznych, gdzie stosowanie blachy jest niekorzystne czy wręcz niemożliwe. Nieprawdą jest, że pokrycie dachu membraną było by o 800 tys. zł. tańsze od pokrycia wykonanego z blachy aluminiowo-tytanowej. Koszt obu materiałów jest zbliżony.

  2. Wykonawca, który wygrał przetarg na roboty dotyczące dachu, elewacji i stolarki zewnętrznej budynku przystąpił do prac. Dotychczas nie wpłynął wniosek o przedłużenie terminu robót. Jeśli opóźnienie terminu wykonania poszczególnych prac leżeć będzie po stronie wykonawcy, to będą naliczane kary umowne.

W przypadku odmowy publikacji sprostowania prasowego w zakreślonym powyżej terminie 7 dni, oświadczam, że wystąpię do Sądu z powództwem o nakazanie jej publikacji.

Dawid Zielkowski
Asystent Prezydenta ds.
Komunikacji Społecznej

PODZIEL SIĘ