Podczas drugiego dnia Kongresu Kultury w miejskim ratuszu uczestnicy pogłębili wiedzę na temat życia kulturalnego Słupska. Chętnie rozmawiano o problemach i szansach miasta.
W pierwszej kolejności zostały zaprezentowane wyniki badań DNA polityki kulturalnej miasta przygotowane przez Fundację Res Publica. Prezentacji dokonali: Artur Celiński, Jędrzej Buszta i Michał Sęk. Długo oczekiwane badania były początkiem do żywej dyskusji wśród artystów, twórców, urzędników i przedstawicieli instytucji kultury w mieście. Dla wszystkich zainteresowanych raport z diagnozy polityki kulturalnej w Słupsku:
http://publica.pl/teksty/diagnoza-polityki-kulturalnej-slupska-raport-53093.html
Drugim punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez Agnieszkę Wlazeł z Fundacji Impact wspierającej procesy rozwoju publiczności sektora kultury dotycząca właśnie Rozwoju publiczności oraz Sławomira Czarneckiego z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku dotyczący Marketingu i komunikacji w kulturze. Obydwie prezentację zakończyły się wymianą doświadczeń wśród uczestników i zmobilizowały do podjęcia działań w kierunku organizacji kolejnych warsztatów i szkoleń z tego zakresu w Słupsku.
Panelem kończącym Regionalny Kongres Kultury w Słupsku był wykład dr hab. Rafał Kasprzak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który w niekonwencjonalny sposób przybliżył zebranym zagadnienia z Ekonomii wydarzenia kulturalnego.