Już jutro Stary Rynek zmieni swoje oblicze! Stanie się miejscem przyjaznym słupszczanom i słupszczankom. To Dzień bez Samochodu! Instalacja artystyczna „Człowiek kroczący” i happening klubu ekologicznego Gaja*, stemplowanie koszulek, loteria, znakowanie rowerów, bezpłatny serwis rowerowy, bezpłatna komunikacja miejska – to tylko niektóre ciekawe atrakcje! Przyjdź, nie może Cię zabraknąć!
Z okazji obchodów Dnia bez samochodu – 22 września wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Słupska będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej!
Ponadto Stary Rynek stanie się przestrzenią przyjazną mieszkańcom, a nie samochodom. Odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń z udziałem Prezydenta Miasta Roberta Biedronia. Powstanie instalacja artystyczna „Człowiek kroczący”. Tworzona będzie przez artystę od lat współpracującego z Klubem Gaja w ramach akcji i wydarzeń edukacyjnych. Instalacja artystyczna „Człowiek kroczący” budowana będzie w przestrzeni miejskiej, przy udziale publiczności.
W godz. 11.00-13.00 na Starym Rynku odbędzie się happening „Człowiek kroczący” z udziałem uczniów i mieszkańców Słupska. Zapraszamy mieszkańców by przynieśli swoje bawełniane koszulki, piżamy czy inne części garderoby, itp. Będą na nich mogli własnoręcznie odbić symbole zaprojektowane przez uczniów (metoda stencil). Happening zakończy się wspólnym przemarszem z „Człowiekiem kroczącym”.
Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przewidziano loterię z atrakcyjnymi gadżetami, ufundowanymi przez firmę Scania Polska S.A. oraz Komisję Europejską.
Czekamy na Ciebie!
Organizator Europejskiego Tygodnia Mobilności: Miasto Słupsk
Partnerzy: Komisja Europejska, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Zielony Punkt, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, Komenda Miejska Policji w Słupsku, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne “Klub Gaja”, Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Słupsku, Scania Polska S.A.
*Klub Gaja został założony w 1988 roku przez Jacka Bożka, który jeszcze w systemie komunistycznym zdecydował się na utworzenie niezależnej organizacji ekologicznej. Od 28 lat zachęca Polaków do podejmowania realnych działań na rzecz środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt. Otworzył debatę społeczną na temat tego, co to znaczy być ekologicznym. Konsekwentnie uczestniczy w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, w tworzeniu nowych postaw społecznych podkreślających wagę codziennych wyborów w stosunku do przyrody i świata zwierząt. Poprzez idee i działania stara się inspirować oraz zachęcać do współpracy różnorodne środowiska społeczne, zawodowe i kulturowe, a także różne pokolenia Polaków.