18 lutego na terenie zrewitalizowanego podwórka przy ul. Jaracza 9 odbyła się konferencja prasowa Prezydentki Miasta Słupska. Jak co tydzień przedstawiano najważniejsze informacje z miasta. Tym razem wśród nich znalazło się między innymi przedstawienie Pełnomocnika Prezydentki ds. Sportu, którym został Rafał Szymański.

Nieruchomości

Mediom przekazano także podczas konferencji informację o tym, że już od 16-go lutego do 8 marca br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Słupsku roznoszą zawiadomienia o zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z przepisami ustawy Ordynacja podatkowa, organ podatkowy doręcza pisma, w tym decyzje, za pokwitowaniem przez pocztę, swoich pracowników lub przez osoby uprawnione na podstawie odrębnych przepisów. Zawiadomienia dostarczane będą od poniedziałku do soboty. Pracownik Urzędu Miejskiego będzie posiadał przy sobie identyfikator służbowy. Mieszkańcy otrzymają w kopercie zawiadomienie. Pracownik poprosi o złożenie czytelnego podpisu i wpisanie daty doręczenia na potwierdzeniu odbioru. Pracownicy nie mogą pobierać od mieszkańców jakichkolwiek kwot pieniężnych. Wpłat należy dokonywać na indywidualny nr konta, który pozostaje bez zmian, jak dotychczas.

Terminy płatności: (miesięcznie); do końca każdego miesiąca. Stawika ulega zmianie od 1 marca br. (było 10-16, będzie 12-24). W sytuacji, gdy pracownik  nie zastanie mieszkańca w domu, podejmie kolejne próby doręczenia zawiadomień. Zawiadomienia, które nie zostaną doręczone adresatom zostaną przesłane za pośrednictwem operatora pocztowego.

Mówiono także o zbliżającej się wielkimi krokami OTYLIADZIE 2019, w którą włącza się
Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Pierwszy taki maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski. Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego wymyślono akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania), a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Najbliższy maraton odbędzie się 16 marca 2019 r. Startujemy w sobotę o godz. 18:00 i pływamy do 6:00 rano w niedzielę. OTYLIADA rozegrana zostanie na 50 pływalniach, w miastach zaznaczonych na poniższej mapce. Zapisy na poszczególne pływalnie, prowadzimy poprzez zakładkę OTYLIADA 2019 – Rejestracja do północy 20 lutego 2019 r. Opłata za udział w maratonie wynosi 15 zł przy zapisie drogą elektroniczną, a 20 zł gdy rejestracja odbywa się w dniu imprezy na pływalni. Pamiętać należy, że liczba miejsc na każdej pływalni, ograniczona jest względami bezpieczeństwa uczestników. Każdy uczestnik OTYLIADY’2019 w ramach wniesionej opłaty ma zapewniony udział w maratonie, ubezpieczenie NW, certyfikat uczestnictwa, drobny poczęstunek oraz pamiątkowy mini-medal z limitowanej serii.

Sport wraca do Urzędu Miejskiego. Aby usprawnić prace w tym obszarze Prezydentka Miasta powołała swojego Pełnomocnika ds. Sportu. Został nim doświadczony w tej dziedzinie Rafał Szymański. Słupszczanin wygrał konkurs na to stanowisko, przekonując do siebie nie tylko wiedzą, ale i bardzo interesującą koncepcją wsparcia i rozwoju sportu w mieście. 


Konferencja prasowa Prezydentki nie bez powodu odbyła się na podwórku przy ul. Jaracza 9. Przy tej okazji przedstawiono ambitne dotychczasowe realizacje w obrębie rewitalizacji, ale i zapowiedziano parę najbliższych z nich. Centrum Inicjatyw Społecznych zachęciło także do dzielenia się jedzeniem, szczególnie w ciężkim okresie chłodów, które się utrzymują. Specjalnie przeznaczone do tego miejsca, czyli lodówka i kilka półek, stoją na parkingu przy ulicy Jaracza w Słupsku i określane są mianem „Jadłodzielni”.

Na pomysł utworzenia Jadłodzielni wpadło Centrum Integracji Społecznej w Słupsku. Można w to miejsce przynosić żywność o długim terminie przydatności do spożycia, która nie jest przeterminowana i która jest oryginalnie zapakowana. CIS pozwala także na przynoszenie własnych wyrobów pod warunkiem, że są one szczelnie zapakowane i podpisane datą ich przygotowania.

 

PODZIEL SIĘ