Jak co tydzień w samo południe odbyła się konferencja prasowa – tym razem Zastępczyni Prezydenta Miasta Słupska – Krystyna Danilecka-Wojewódzka – oraz Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zielonej Modernizacji Miasta – Beata Maciejewska – spotkały się z lokalnymi mediami w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Starzyńskiego 8.
Pierwszym tematem była najbliższa Sesja Rady Miejskiej w Słupsku – przedstawione zostały tematy podejmowanych na niej uchwał, m. in. zmiany siedziby Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej i przeniesieniu jej z ul. Garncarskiej 6 do nowej siedziby przy ul. Podgórnej 1/1, likwidacji jednostki budżetowej o nazwie „Biuro Urbanistyczne Miasta Słupska” czy pakietu pomocy dla przedsiębiorców.
Zaprezentowane zostało również ostateczne zestawienie zysków i wydatków związanych z funkcjonowaniem słupskiego lodowiska – Miasto na lodowisko wydało łącznie 321.166.08 zł i uzyskało przychód rzędu 318.175 zł. Z atrakcji skorzystało 26.790 słupszczan, w tym 3.646 uczniów ramach bezpłatnych zajęć wychowania fizycznego.
Temat przekazywania 1% na organizacje pożytku publicznego nie został pominięty – do 30 kwietnia należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i również do tego dnia można wesprzeć swoim jednym 1% OPP – zachęcamy wszystkich mieszkańców do przekazywania symbolicznego procenta na słupskie organizacje pożytku publicznego. Nie zabrakło również zachęt kierowanych do mieszkańców spoza Miasta, których życie mimo miejsca zamieszkania w gminie, toczy się w Mieście, aby swoje podatki zostawiali w Słupsku.
Do końca marca jest możliwość składania wniosków w ramach programu restrukturyzacji zadłużenia i tym samym ubiegania się o umorzenie długów za korzystanie z mieszkania. Do tej pory do Urzędu Miejskiego wpłynęło 179 wniosków, z czego w 35 przypadkach zostało podpisane porozumienie.
Ważnym tematem konferencji było również przenoszenie ławek z ulicy Wojska Polskiego na ulicę Starzyńskiego – do tej pory podjęto próbę rozlokowania tych ławek przy ul. Starzyńskiego, aby sprawdzić, jak będą się one w tym miejscu prezentowały. W związku z tym, że działania związane z wykopywaniem oraz ponownym wkopywaniem ławek są czasochłonne, efekt prac będzie można zobaczyć dopiero w niedalekim czasie. Przenoszenie ławek będzie jednym z zadań realizowanych w ramach prac nad estetyzacją Miasta – kolejnym poruszonym tematem były właśnie te działania, które zostaną podjęte w związku z wdrażaniem programu czystości w Mieście.
Stworzony został Zespół, który opracował najważniejsze kwestie związane z poprawą oraz utrzymaniem czystości Miasta i wyznaczył 13 obszarów, które będą podlegały szczególnej uwadze – podjęte zostaną prace m. in. w obszarze niezagospodarowanych terenów (głównie osiedlowych podwórek), ale również dotyczące poprawy stanu zabrudzonych elewacji budynków. Urząd Miasta planuje skoordynować prace służb utrzymujących czystość, aby współpracowały w zakresie poprawy estetyki Miasta.