Ratusz

Konferencję rozpoczęliśmy od bardzo ważnego tematu – podpisaliśmy umowę z Wykonawcą – firmą Proinvest Partner z Gdańska i rozpoczynamy budowę nowego schroniska dla zwierząt przy ul. Sportowej, na które czekamy już od wielu wielu lat. Wykonawca ma rozpocząć roboty budowlane już za 2 tygodnie, a zakończyć inwestycje do końca lipca 2019 roku. Nowe schronisko wybudujemy za niecałe 6 mln złotych.

Nieruchomości

Co bardzo ważne – w ubiegły piątek podpisaliśmy także akt notarialny z gminą Słupsk, Ustka, Damnica, Kobylnica, Smołdzino i miastem Ustka na sprzedaż cześć działki pod słupskie schronisko. Chciałbym przypomnieć, że budujemy schronisko wspólnie. Jeszcze raz chcemy wszystkim wójtom i burmistrzowi Ustki bardzo podziękować za tą wspólną inicjatywę

Kolejne ważne tematy to:

1. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Lipowej. W ramach tej inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia wraz z chodnikiem, miejscami postojowymi i zjazdami do przyległych posesji, powstanie nowy kolektor deszczowy Jeżeli chodzi o drzewa wzdłuż drogi chcielibyśmy je zachować, zależy nam także na zinwentaryzowanie zieleni przydrożnej, posadzeniu nowej roślinności. Oferty można składać do 2 marca, zachęcam do składania ofert.

2. W ubiegły czwartek podpisaliśmy z Marszałkiem Województwa pomorskiego umowę na projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie „Dzieciom, rodzicom, seniorom – usługi społeczne dla mieszkańców Słupska”, która opiewa na kwotę 6 mln złotych, z czego nasze dofinansowanie to jedyne 5 % wartości. W ramach umowy przewidujemy m.in. usługi opiekuńcze i teleopiekę. Co ważne – wcześniej pozyskaliśmy już środki na usługi społeczne, ale wyłącznie w ramach obszaru rewitalizowanego, i jest to 6.9 ml złotych.

Oba te projekty, warte razem 13 mln złotych, tworzą kompleksowy i innowacyjny system świadczenia usług społecznych w mieście Słupsk na rzecz jego mieszkańców wymagających takiego wsparcia.

3. Apelujemy i prosimy o pomoc dla Pawła Kryszałowicza, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, słupszczanina, który całe swoje życie poświęcił footballowi. Paweł jest chory i potrzebuje wsparcia finansowego, dlatego zachęcam do wpłacenia na www.pomogam.pl choć niewielkiej kwoty. Zebranych jest już 75 % potrzebnych pieniędzy, brakuje jeszcze trochę, dlatego pomóżmy wszyscy.

Zachęcamy także do zbiórki pieniężnej na rzecz słupskiego ratownika medycznego, harcerza, wieloletniego szefa stowarzyszenia Joannici Stanisława Szarka. Pieniądze można przelewać na stronie www.zrzutka.pl.

4. Miesiąc luty poświęcony jest edukacji globalnej, w związku z tym w ramach zintegrowanej edukacji ekologicznej w Słupsku zaplanowano dwa wydarzenia. 28 lutego 2018 odbędą się urodziny Zielonego Punktu w Filii Nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Braci Gierymskich 1. W programie m. in. konkursy, quizy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny. Na godz. 17.00 zaplanowano koncert piosenki polskiej w wykonaniu Anny Chodyny oraz otwarcie wystawy malarskiej „Kwiaty polskie” artystów Klubu Plastyka przy Domu Kultury w Ustce.

5. Od 1 do 29 marca będzie trwało wyłożenie do publicznego wglądu projektu uchwały potocznie nazywanej reklamową.W trakcie wyłożenia oraz 14 dni po jego zakończeniu będzie można zgłaszać uwagi do projektu uchwały.

Jednocześnie udostępniamy internetową ankietę mającą na celu poznanie opinii mieszkańców miasta, przyjezdnych, oraz działających na terenie Słupska przedsiębiorców na temat wprowadzenia regulacji dotyczących rynku reklam zewnętrznych w mieście. Ankieta dostępna jest na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHtukqDSIa1I5bPDSNAeAGRWa3uKQeZqHZglZJo9poU6E6Lw/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

W toku pracy nad projektem, w połowie 2017 roku, odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały, które zostały przeprowadzone przy pomocy odpowiednio dostosowanej platformy internetowej. W ramach konsultacji odbyły się również 2 spotkania – z mieszkańcami oraz z przedsiębiorcami i przedstawicielami branży reklamowej.

W wyniku konsultacji wpłynęło dużo uwag, które zostały przeanalizowane i po części uwzględnione w projekcie uchwały. Wszystkie uwagi oraz informacje o ich uwzględnieniu lub pominięciu wraz z uzasadnieniem zostały opublikowane w raporcie z konsultacji. Następnie projekt uchwały został wstępnie zaopiniowany przez wskazane w przepisach organy, w tym przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Po konsultacjach z konserwatorem w projekcie wprowadzono zmiany i ponownie przesłano do zaopiniowania przez właściwe organy.

6. Zachęcamy także do dzielenia się opinią nt. nadania parkowi przy ul. Wazów imienia „Park Ireny Sendlerowej”. Od 28 lutego do 20 marca będą trwały konsultacje społeczne, w trakcie których każdy zainteresowany będzie mógł podzielić się z nami własnymi przemyśleniami na ten temat – uwagi zbiera Wydział Geodezji i Katastru zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Dokumenty wraz z załącznikami dostępne są na stronie miasta.

7. 3 marca 2018 rozpoczynają się 16. dni Kultury Żydowskiej. W ramach „Utraty Marcowe – 16. Dni Kultury Żydowskiej w 50 rocznicę Marca’68” Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na:

  • prezentację multimedialna Leo Leszka Kantora – „Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą…”. Po projekcji rozmowa Leo Kantora i Roberta Biedronia „W poszukiwaniu tolerancji”, 18.00, OT Rondo;
  • spotkanie i rozmowę „Lawina bieg od tego zmienia”; o traktatach wierszem Czesława Miłosza i Utratach Marcowych ze szwedzkim tłumaczem, członkiem Szwedzkiego Związku Tłumaczy Przysięgłych, JURKIEM HIRSCHBERGIEM rozmawiają Jolanta Krawczykiewicz i prof. Tadeusz Sucharski, 19.30, OT Rondo,
  • projekcję filmu „Skibet/Hatikvah” (Kino Rejs, bilety: 10 zł)
    – 23 marca o 16.45,
    – 24 marca o 20.00,
    – 25 marca o 18.00.Szczegóły dostępne na http://sok.slupsk.pl/index.php/imprezy-aktualnosci/1642-16-dkz
PODZIEL SIĘ