_DSC2150 (Medium)

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Cuda na jawie” odbyło się w czwartek 14 kwietnia 2016 r. w Państwowym Teatrze Lalki Tęcza. W ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku z Lokalną Instytucją Kultury i Oświaty „Miasto Archangielsk” „Centralnym Systemem Bibliotecznym” co roku organizowany jest międzynarodowy konkurs plastyczny „Dzieci ilustrują książki” na podstawie twórczości polskich i rosyjskich pisarzy.

Nieruchomości

_DSC2203 (Medium)Co roku temat konkursu jest inny. W tegorocznym konkursie „Cuda na jawie” brały udział dzieci w wieku 5-10 lat, do siedziby CKiJR wpłynęło 99 prac spełniających wymogi regulaminu. Do CSB w Archangielsku wpłynęło 148 prac. Dzieci ze Słupska i okolic biorące udział w konkursie ilustrowały rosyjskie bajki ludowe takie jak: „Wilk i siedmioro koźląt”, „Zając, lisica i kogut” i „Trzy niedźwiedzie”, a dzieci z Archangielska ilustrowały książki znanego polskiego poety Juliana Tuwima. Przed wręczeniem nagród laureatom przeprowadzono także „Międzynarodowy Dzień Czytania Brzechwy i Korczaka”. W tym czasie w Archangielsku (od 11 do 15 kwietnia) trwają „Dni polskiej kultury”, dlatego w filiach bibliotecznych Słupska i Archangielska w tym samym czasie odbywają się spotkania z książką, których głównymi bohaterami są dzieła Brzechwy i Korczaka. Dla wychowanków słupskich przedszkoli i uczniów słupskich szkół zebranych w „Tęczy” czytali: Krystyna Danilecka-Wojewódzka Wiceprezydent Miasta Słupska, Danuta Sroka dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Michał Tramer dyrektor Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” oraz Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Inicjatywa ta spotkała się z ogromnym odzewem młodej publiczność, która zna większość utworów Brzechwy na pamięć i dzielnie wspierała czytających. W krótkiej części artystycznej wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 10, laureaci konkursu recytatorskiego „Złota strofa” który odbył się w CKiJR 4 kwietnia 2016 r. Dzieci wyrecytowały w języku rosyjskim wiersze Agniji Barto, następnie piosenki zaśpiewali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7, którzy zajęli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskie organizowanym przez CKiJR i MDK w 2015 r

_DSC2175 (Medium)

Nagrodzeni zostali:

Kategoria I (6 lat)

I miejsce – Rozalia Miedzielska (SP nr 2 w Miastku)

II miejsce – Zosia Giedrojć (PM nr 1 w Słupsku)

II miejsce – Alicja Frąckowiak (SP nr 3 w Słupsku)

Wyróżnienie – Natalka Bibrowska (PM nr 1 w Słupsku)

Kategoria II (7-8 lat)

I miejsce – Wiktoria Kacperska (I SSP w Słupsku)

II miejsce – Adrian Walczak (SP nr 3 w Słupsku)

III miejsce – Lena Wismont (SP nr 3 w Słupsku)

Wyróżnienie – Agata Łukowczyk (SP nr 3 w Słupsku)

Wyróżnienie – Bianka Bojara (SP nr 3 w Słupsku)

Kategoria III (9-10 lat)

I miejsce – Aleksandra Sulkowska (SP nr 3 w Słupsku)

II miejsce – Marta Prądzyńska (SP nr 3 w Słupsku)

III miejsce – Iwona Sylwestrzak (SP nr 5 w Słupsku)

_DSC2110 (Medium)Wystawę prac laureatów i uczestników, można obejrzeć 16 kwietnia br. przy okazji premiery spektaklu „Daszeńka czyli żywot szczeniaka” w Tęczy, a następnie od poniedziałku 18 kwietnia 2016r. będzie można ją zobaczyć w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

PODZIEL SIĘ