13 i 14 kwietnia 2016 roku przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Słupska: Agnieszka Dobosz, Patryk Marglarczyk oraz Krystian Kus uczestniczyli w cyklu spotkań w Warszawie.
Swoją wizytę w stolicy rozpoczęli od spotkania w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie spotkali się z Jarosławem Gowinem – Wicepremierem i Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Piotrem Müllerem – doradcą Premiera Jarosława Gowina. Podczas niego dowiedzieli się o zasadach współpracy rządu z parlamentem, planach działań na najbliższe miesiąca, a także dowiedzieli się jak pracuje od „kuchni” Sejm.
Na zaproszenie Microsoft Polska przedstawiciele Młodzieżowej Rady mieli możliwość uczestniczyć w finałach Imagine Cup, a także spotkać się z władzami firmy.
Kolejnym punktem spotkania była wizyta w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Tam młodzi radni odbyli spotkanie m.in. z Panem Witoldem Naturskim – kierownikiem Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej. Podczas spotkania słupszczanie uzyskali informacje o zadaniach jakie realizuje Przedstawicielstwo, podstawowych informacjach dotyczących funkcjonowania instytucji europejskiej. Wizyta w Komisji Europejskiej była także okazją do dyskusji na temat przyjętej rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski, a także bieżących działań Komisji Europejskiej.
14 kwietnia 2016 roku przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Słupska na zaproszenie Wojciecha Kaczmarczyka Pełnomocnika Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania uczestniczyli w seminarium „Partycypacja obywatelska młodzieży. Przykład Młodzieżowych Rad Gmin”. Podczas tego wydarzenia młodzież wymieniła się doświadczeniami i dobrymi praktykami z innymi radami w Polsce, zdobyła także wiedzą z zakresu modelowego funkcjonowania młodzieżowej rady gminy. Seminarium było także okazją pochwalenia się projektami realizowanymi przez Młodzieżową Radę Miasta Słupska, w szczególności strategią polityki młodzieżowej Miasta Słupska na lata 2016 – 2022.
Wyjazd do Warszawy był doskonałą okazją od podniesienia swojej wiedzy i kompetencji. Uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach, w których dowiedzieliśmy się o praktycznym funkcjonowaniu instytucji państwowych. Było to świetne doświadczenie, zdobyliśmy nowe kontakty, wymieniliśmy się doświadczeniami z naszymi rówieśnikami z innych miast. Wyjazd był także świetną możliwością pochwalenia się naszymi osiągnięciami i promocji miasta. Okazało się, że wszystkie postulaty dotyczące modelowego funkcjonowania młodzieżowej rady zaprezentowane przez Fundację Civis Polonus mamy wdrożone w Słupsku. – powiedział Patryk Marglarczyk.