Coraz częściej w naszym obiegu informacji widzimy i słyszymy słowo „hejt”. Czy „hejt” to reakcja na anonimowość w Internecie, sposób na wyładowanie swoich frustracji czy też demokratyczne prawo do wyrażania swoich opinii? Czym właściwie jest „hejt” i jaką pełni funkcje w naszym języku? Czy są jego granice? Czy określenie „hejt” jest tożsame z definicją mowy nienawiści?

Nieruchomości

Przedmiotem debaty „Hejt w języku mówionym i pisanym” będą rozważania o istocie „hejtu” występującym zarówno w języku polskim (przejawiającym się głównie w Internecie oraz w mowie potocznej) jak i w sferze społeczno-prawnej.

W debacie udział wezmą:
Jarosław Jagura – Helsińska Fundacja Praw Człowieka,
Jakub Kurek – nauczyciel języka polskiego i informatyki.
dr Krzysztof Nalepa – Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Tłumaczeń i Wielojęzyczności,
dr Anna Tatar – Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”,

Moderatorka debaty będzie dr Anna Babicka-Wirkus, wykładowczyni Akademii Pomorskiej.

Spotkanie będzie próbą zdefiniowania „hejtu” i jego relacji do mowy nienawiści oraz analizą dynamicznych zmian, które wprowadza do współczesnej rzeczywistości. Eksperci zaprezentują sposoby regulacji tego zjawiska zarówno w Polsce jak i na terenie Unii Europejskiej oraz udzielą wskazówek gdzie szukać pomocy wszystkim tym, którzy czują się pokrzywdzeni przez „hejterów”.
Debata jest skierowana do uczniów szkół średnich, studentów, pracowników instytucji publicznych i prywatnych, polityków, osób mających wpływ na kształtowanie rzeczywistości w sieci i świecie realnym, mieszkańców Słupska, Ustki i okolic zainteresowanych tematem.

Debata odbędzie się 4 października o 12.30 w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Westerplatte 64. Wstęp wolny.

Współorganizatorami debaty są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Na fanpage`u Kampanii Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści [link] będzie można obejrzeć transmisję na żywo.
Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ