Projekt „Dziecko najlepsza inwestycja – indywidualizacja procesu nauczania w klasach 1-3” to projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszeniu różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu jest wyrównanie dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia poprzez realizację zajęć dodatkowych oraz doposażenie bazy dydaktycznej szkoły.

Nieruchomości

Zajęcia prowadzone w ramach projektu:

1. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji. Celem tych zajęć jest stymulowanie i usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznej, a w szczególności usprawnianie funkcji językowych, pisania i czytania, usprawniania pamięci i koncentracji uwagi, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych.

2. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych mają na celu kształtowanie umiejętności logicznego i pamięciowego liczenia, rozwiązywania problemów matematycznych, czytania ze zrozumieniem.

3. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy mają na celu usprawnianie narządów mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi.

4. Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne. Głównym zamierzeniem zajęć jest poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowania dzieci oraz nauka nowych umiejętności społecznych.

5. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.

6. Zajęcia specjalistyczne – Integracja Sensoryczna, Muzykoterapia, Biblioterapia, Terapia Doświadczania Świata, Biofeedback. Celem zajęć będzie usprawnianie istniejących dysfunkcji umożliwiające osiąganie sukcesów w szkole na miarę możliwości dzieci. Wzmacnianie poczucia własnej wartości i wiary we własne siły.

7. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych. W ramach tych zajęć odbywać się będą: zajęcia matematyczno – przyrodnicze.

Celem powyższych zajęć będzie rozwijanie zainteresowań i zamiłowań uczniów, samodoskonalenie, rozwój kompetencji kluczowych matematyczno-przyrodniczych i kulturalno-społecznych, wzrost motywacji do podejmowania twórczych zadań oraz kształcenie w uczniach świadomości ich wpływu na zmiany otaczającej rzeczywistości.

Okres realizacji: 2011-2012
Wydatki ogółem: 1 026 437,00 zł
Dofinansowanie : 1 026 437,00 zł

PODZIEL SIĘ