Projekt ten został wybrany do dofinansowania w 2014 r. w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji konkursu zamkniętego nr 2/POKL/5.2.1/2013 „Wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP”. Dofinansowaniem zostały objęte projekty przewidujące wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP.

Nieruchomości

Projekt realizowany w ramach Osi Priorytetowej V. Dobre rządzenie, Działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zgodnie z wymogami konkursu Miasto Słupsk przystąpiło do projektu w partnerstwie z Gminą Radziłów – Liderem projektu oraz Gminą Prostki, Gminą Strzelce Opolskie, Powiatem Grodziskim i Firmą F5 Konsulting Sp. z o.o. z Poznania.

Głównym celem projektu jest upowszechnienie i poprawa jakości elektronicznych usług publicznych świadczonych przez JST oraz usprawnienie działania JST przez wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych i elektronizację wymiany korespondencji za pomocą ePUAP.

Zakres projektu:

  1. Upowszechnianie elektronicznych usług publicznych świadczonych przez Urząd Miejski w Słupsku. Kampania promocyjna obejmuje:

  1. Uruchomienie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP:

  1. Modernizacja systemu elektronicznego zarządzania dokumentami:

  1. Opracowanie i uruchomienie 150 nowych formularzy elektronicznych oraz kart usług na platformie ePUAP:

  1. Szkolenia dla pracowników urzędu z zakresu stosowania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie świadczenia elektronicznych usług publicznych:

W ramach realizacji przedmiotowego projektu założono osiągnięcie następujących efektów:

  1. Podniesienie świadomości obywateli i promocja wzrostu wykorzystania elektronicznych usług publicznych.

  2. Podniesienie wiedzy i umiejętności pracowników samorządowych w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie świadczenia elektronicznych usług publicznych.

  3. Wzrost wymiany korespondencji elektronicznej wysyłanej przez JST za pomocą ePUAP.

  4. Wzrost liczby elektronicznych usług publicznych świadczonych przez JST za pomocą platformy ePUAP.

  5. Usprawnienie działania JST w zakresie świadczenia elektronicznych usług publicznych przez wdrożenie oraz modernizację rozwiązań informatycznych.

Okres realizacji: 2014 – 2015
Wydatki ogółem: 2 652 153,00 zł
Dofinansowanie EFS: 729 109,34 zł

PODZIEL SIĘ