Projekt ten został wybrany do dofinansowania w 2014 r. w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji konkursu zamkniętego nr 2/POKL/5.2.1/2013 „Wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP”. Dofinansowaniem zostały objęte projekty przewidujące wsparcie JST w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP.
Projekt realizowany w ramach Osi Priorytetowej V. Dobre rządzenie, Działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zgodnie z wymogami konkursu Miasto Słupsk przystąpiło do projektu w partnerstwie z Gminą Radziłów – Liderem projektu oraz Gminą Prostki, Gminą Strzelce Opolskie, Powiatem Grodziskim i Firmą F5 Konsulting Sp. z o.o. z Poznania.
Głównym celem projektu jest upowszechnienie i poprawa jakości elektronicznych usług publicznych świadczonych przez JST oraz usprawnienie działania JST przez wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych i elektronizację wymiany korespondencji za pomocą ePUAP.
Zakres projektu:
-
Upowszechnianie elektronicznych usług publicznych świadczonych przez Urząd Miejski w Słupsku. Kampania promocyjna obejmuje:
-
Uruchomienie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP:
-
Modernizacja systemu elektronicznego zarządzania dokumentami:
-
Opracowanie i uruchomienie 150 nowych formularzy elektronicznych oraz kart usług na platformie ePUAP:
-
Szkolenia dla pracowników urzędu z zakresu stosowania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie świadczenia elektronicznych usług publicznych:
W ramach realizacji przedmiotowego projektu założono osiągnięcie następujących efektów:
-
Podniesienie świadomości obywateli i promocja wzrostu wykorzystania elektronicznych usług publicznych.
-
Podniesienie wiedzy i umiejętności pracowników samorządowych w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie świadczenia elektronicznych usług publicznych.
-
Wzrost wymiany korespondencji elektronicznej wysyłanej przez JST za pomocą ePUAP.
-
Wzrost liczby elektronicznych usług publicznych świadczonych przez JST za pomocą platformy ePUAP.
-
Usprawnienie działania JST w zakresie świadczenia elektronicznych usług publicznych przez wdrożenie oraz modernizację rozwiązań informatycznych.
Okres realizacji: 2014 – 2015
Wydatki ogółem: 2 652 153,00 zł
Dofinansowanie EFS: 729 109,34 zł