Płytę promuje utwór Oj siano, pastisz romantycznego duetu, w którym pikantny tekst o nieodpartej chęci spędzenia nocy z dziewczyną wykonuje Tymon Tymański. Opiera mu się, nie bez swady, ale i nie bez przaśnej kokieterii chór kobiecych głosów z Zespołu Śpiewaczy z Rudy Solskiej.
Projekt MAKARUK – EROTYKI LUDOWE zabrzmi w sali słupskiej filharmonii, a grupa wystąpi w następującym składzie:
Asja Czajkowska (Neurasja) – wokal
Magda Dąbrowska – drugi wokal
Krzysztof Pacan (Urszula Dudziak, M. Urbaniak, Bobby McFerrin) – bas
Andrzej Rajski (R.Gawliński, Wilki) – perkusja
Mieczysław Litwiński (Novi SIngers) – skrzypce, wokal, perkusjonalia
Dariusz Makaruk – elektronika
Tymon Tymański – wokal, gitara
Dariusz Makaruk – muzyk, twórca muzyki teatralnej i filmowej, producent, programista, animator kultury, wykonawca live electronics, twórca instalacji audiowizualnych związany z polską sceną niezależną. Współtworzy projekty zaliczane do awangardy polskiego jazzu jako współproducent, m.in. specjalny projekt elektroakustyczny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, Tomasza Stańko i Włodzimierza Kiniorskiego ( z którym tworzy od 2002r . duet KINIOR & MAKARUK). Współpracuje również z choreografem Naoko Maeshiba, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Tymonem Tymańskim, Antonim Gralakiem oraz mistrzem śpiewu gardłowego Gendosem. Kompozytor muzyki teatralnej (Teatr Studio Magellana, Sella Turcica). Współproducent audiowizualnego duetu Makaruk & Pani K. tworzącego “koncerty filmowe” oparte na technologii filmu dokumentalnego rekonstruowanego na żywo. Występuje również solowo z użyciem instalacji sensorycznej kontrolując dźwięk i video za pomocą światła. Współpracuje z Teatrem Polonia i Teatrem Mabel Octobre (Francja) przy tworzeniu scenicznych systemów interaktywnych w oparciu o własne, autorskie oprogramowanie.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej (PSeME), Fundacji AudioTONG.
Inicjator i Dyrektor Artystyczny Moving Closer Festival – www.movingcloser.com.pl
Cykl Etnoscena w Słupsku organizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne PEGAZ oraz Polską Filharmonię Sinfonia Baltica w Słupsku.