Plakat wystawy
Grafika: Jolanta Golianek, Mirosław Gawroński

W imieniu organizatorki, Jolanty Golianek, serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Kobieta z bliznami”, które odbędzie się w ten piątek, 30 września 2016 r. o godzinie 12:00 w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

Nieruchomości

Wystawa odnosi się do problemu wykluczenia osób z poparzeniami i wyzwań jakim osoby te muszą stawiać czoła w codziennej walce ze stereotypami i o utrzymanie aktywności. Pani Golianek podczas otwarcia wystawy opowie o swoich doświadczeniach z tej walki i o sukcesach, jakie udało się jej odnieść

Jolanta Golianek: logopeda, pedagog, terapeuta społeczno-rodzinny. Szczęśliwa żona, matka dwójki dzieci. Obecnie studentka na Uniwersytecie SWPS Sopot na specjalności Psychologia biznesu. Prowadzi wykłady motywacyjno-inspirujące oraz szkolenia „Jak rozmawiać z pacjentem po oparzeniu ciała”, „Jak zaakceptować swoją niepełnosprawność”. Na co dzień pracuje z pacjentami i ich rodzinami po oparzeniu ciała, wspierając ich w leczeniu, w akceptacji swojego ciała, stara się także poprawić jakoś życia swoich podopiecznych. Inicjatorka akcji społecznej „Kobieta z bliznami” i „Poparzona biegnie”.
W kwietniu 2009 roku doznała ciężkiego oparzenia ciała, powierzchnia oparzenia 30 % II stopnia: głowa, prawe ucho, szyja, klatka piersiowa, kończyny górne i dolne. Podczas leczenia w Klinice Chirurgii Plastycznej w Gdańsku nie mogła zaakceptować swojego stanu, pojawiły się stany lękowe i depresja. Przez dwa lata musiała nosić presoterapię, uczęszczać na rehabilitację i poprawić kondycję fizyczną ciała. Od wypadku do chwili obecnej przeszła wiele ciężkich operacji rekonstrukcyjnych, przeszczepów skóry i zabiegów m.in. w celu zlikwidowania przykurczu.
Nieco ponad dwa lata temu podjęła decyzję, aby zrezygnować z anonimowości i dzielić się swoją historią. Poprzez swoje akcje społeczne, chce pokazać jak dramatyczna jest sytuacja w Polsce osób po oparzeniu. Jak bardzo mają utrudniony dostęp do leczenia i rehabilitacji oraz jakim problemem jest brak akceptacji społeczeństwa.
Jej motto życiowe „Czerpać z życia tyle ile się da”.

PODZIEL SIĘ