Zdjęcie: na białym tle widać stetoskop.
Fot. Pixabay

23 stycznia 2018 roku zaprosiliśmy lokalne media na konferencję prasową do słupskiego szpitala – głównym jej tematem było uruchomienie w naszym mieście oddziału transplantologii szpiku kostnego oraz przeniesienie oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego do naszego miasta.

Nieruchomości

Władze miasta wraz z Rada Miejską w Słupsku podjęły decyzję o przekazaniu na powiększenie oddziału hematologicznego 800 tysięcy złotych – dzięki tej decyzji już niebawem mieszkańcy Słupska i okolic będą mogli korzystać z dodatkowych, bardzo ważnych usług związanych z transplantacją szpiku. Co bardzo ważne – udzielanie tych świadczeń w naszym mieście daje szansę potrzebującym na szybszy dostęp do nich bez konieczności szukania ośrodka poza terenem zamieszkania – najbliższy oddział hematologiczny znajduje się w Szczecinie.

Kolejna ważna informacja dotyczyła przeniesienia porodówki do Słupska – już w najbliższy piątek będzie miało miejsce oficjalne otwarcie tego oddziału. W związku z tym od lutego zapraszamy świeżo upieczonych rodziców do Urzędu Stanu Cywilnego w miejskim ratuszu do rejestrowania noworodków. Liczymy, że rocznie będzie ich ok. 1 500. Oczywiście każdy z nich otrzyma od nas body SuperSłupsk i list gratulacyjny.

Pozostałe tematy poruszone na konferencji:

  1. Wysłaliśmy pismo do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o weryfikację decyzji Barbary Dykier, wójta gminy Słupsk dotyczącej budowy fabryki mączki i oleju rybnego we Włynkówku. Jeszcze raz jasno należy zaznaczyć, że Miasto Słupsk nie uczestniczyło w postępowaniu administracyjnym i podobnie jak mieszkańcy gminy i miasta nie wiedziało o konsultacjach społecznych w tym zakresie.
    Według raportu, który znajduje się w decyzji Pani Wójt, wskazane jest, że w bezpośrednim otoczeniu (na terenie przemysłowym) inwestycja będzie wyczuwalna. Warto podkreślić, że zakład nie będzie znajdował się w samej Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jak podano w decyzji ale w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Najbardziej niepokojące jest fakt, że zakład ma zostać wybudowany w odległości 350 metrów od granic Słupska i 700 metrów od terenów, które miasto przeznaczyło pod mieszkalnictwo. W raporcie określono tez jasno, że w odległości ok 650 metrów od zakładu maksymalne stężenie odorów będzie niemal trzykrotnie powyżej progu wyczuwalności.Będziemy informować mieszkańców i mieszkanki Słupska o dalszym rozwoju sytuacji.
  2. Ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i budowę modułowego przedszkola miejskiego wraz z kompletnym wyposażeniem, uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu .

    Przedszkole ma powstać przy ulicy Edwarda Łady–Cybulskiego na najbardziej rozbudowującym się obecnie osiedlu w Słupsku. Budynek przewidziany jest dla 125 dzieci, składać się będzie z pięciu oddziałów przedszkolnych po 25 dzieci. Ma mieć powierzchnie ok 950 m. kw. Otwarcie ofert odbędzie się 2 lutego 2018. Termin realizacji inwestycji to 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

  3. 17 i 18 stycznia odbyły się konkursy na dyrektorów dwóch przedszkoli. Komisja wyłoniła nową dyrektorkę Przedszkola Miejskiego nr 24 „Słupski Niedźwiadek Szczęścia” – została nią Edyta Wieczorek. Do konkursu na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 25 „Kubuś Puchatek” nie zgłosił się żaden kandydat.

  4. Słupsk zajęło dziewiąte miejsce wśród miast na prawach powiatu w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Wyprzedziliśmy między innymi Sopot, Koszalin, Warszawę, Kraków, Toruń. Ranking oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego.

    Wysokie miejsce w zestawieniu jest efektem sumy zdobytych punktów uzyskanych m.in.: za działania proinwestycyjne i prorozwojowe, które prowadzi samorząd, wcielanie rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańców i funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego oraz wprowadzanie przedsięwzięć z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Pod uwagę brane są różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z działalnością promocyjną, kulturalną i edukacyjną.

  5. Rozpoczynamy konsultacje społeczne dokumentów dot. organizacji Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2019. Jak co roku dokumenty wypracował zespół składający się z przedstawicieli mieszkańców, organizacji pozarządowych, radnych oraz urzędników.Od 24 stycznia do 13 lutego 2018 mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zgłaszać swoje uwagi do projektów dokumentów. 30 stycznia 2018 w SCOPiESie o 16.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne, w trakcie którego zaprezentowane zostaną najważniejsze zmiany wprowadzone do regulaminu.

    Zachęcamy zainteresowanych do zgłaszania uwag. Można to zrobić – wypełniając formularz konsultacyjny w formie papierowej i dostarczając go do Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej (pok. 08 mały ratusz), lub wypełniając formularz konsultacyjny w formie elektronicznej i wysyłając do na adres m.wegrzyn@um.slupsk.pl.

  6. 23 stycznia obchodzić będziemy „Dzień bez opakowań foliowych”. Z tej okazji Pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska będą udzielać informacji na temat prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi. Dla pierwszych 50 osób, które zgłoszą się do pokoju 207 Urzędu Miejskiego w Słupsku, przewidziano ekologiczne torby wielokrotnego użytku. Dodatkowo dla wszystkich odwiedzających będą dostępne ulotki dotyczące prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a także informujące o Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które znajdują się na terenie Miasta Słupska.

  7. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku prowadzi nabór na stanowisko Zastępcy Głównego Księgowego. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zajrzenia na stronę MOPR-u.

 

PODZIEL SIĘ