Jak tworzyć i finansować nowoczesne budownictwo socjalne, zapewniające standardy w funkcjonowaniu seniorom ? – Zagadnienie omawiali specjaliści w trakcie międzynarodowego seminarium, które odbyło się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Nieruchomości

Społeczeństwo Europy starzeje się. Seniorzy stają się z roku na rok coraz liczniejszą grupą społeczną, mającą swoje potrzeby. Jedną z nich są dobre warunki mieszkaniowe. Jak je zapewnić ? Konkretne odpowiedzi na to pytanie padały w środę 5 października, w trakcie międzynarodowego seminarium „Nowe sposoby finansowania budownictwa socjalnego w kontekście starzejącego się społeczeństwa”. W wydarzeniu wzięli udział specjaliści z Niemiec i Polski, oraz wielu zaproszonych gości honorowych.
Uczestnicy dyskutowali m.in. o nowych formach finansowania nieruchomości na cele socjalne, pod kątem doświadczeń z Niemiec, współpracy z deweloperem komercyjnym w tworzeniu mieszkań dla seniorów – na bazie doświadczeń z Flensburga, czy szansach na budowę mieszkań socjalnych – poprzez banki europejskie. – To bardzo dobre spotkanie, bo mowa jest o konkretnych rozwiązaniach jakie zastosowali nasi sąsiedzi z zachodu – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku – Rozmowę toczą specjaliści, którzy w tych projektach bezpośrednio uczestniczyli.

Organizatorami seminarium było Miasto Słupsk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku, Diakonia Polska, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Słupsku, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

PODZIEL SIĘ