11 i 12 kwietnia br. w sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku odbyły się kolejne konferencje inaugurujące sieć współpracy i samokształcenia, tym razem nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz nauczycieli etyki, filozofii i edukacji czytelniczej. Celem powyższych konferencji jest wymiana doświadczeń i prezentacja dobrych praktyk.
Uczestnikami poniedziałkowej konferencji byli dyrektorzy oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych szkół ze Słupska. Podczas spotkania wystąpili: Arkadiusz Śmigielski, prezes Zarządu OptiNav w Słupsku, który przedstawił prezentację „Mentor i narzędzia jego pracy w szkole zawodowej”, Daniel Jursza, prezes Zarządu Infocity Sp. z o. o. w Słupsku z prezentacją „Praktyczna nauka zawodu – przygotowanie ucznia i współpraca z pracodawcą”. Konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku omówił ideę i cel funkcjonowania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli. W trakcie spotkania wybrano lidera głównego sieci, którym został Leszek Kierbić z Centrum Kształcenia Praktycznego. Wybrano także liderów sieci z poszczególnych szkół zawodowych:
-
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1: Monika Surma,
-
Zespół Szkół Budowlanych: Mieczysław Gawryś,
-
Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych: Teresa Sawicka
-
Zespół Szkół Technicznych: Dorota Kalota
-
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych: Leszek Forysiak.
We wtorkowej konferencji udział wzięli nauczyciele etyki, filozofii i edukacji czytelniczej. Warcisław Machura, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku omówił rolę etyki w kształtowaniu postaw młodego człowieka. Piotr Michalak, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku przedstawił prezentację nt.: „Kultura jest nudna. Co zrobić, żeby dzieci czytały?”. Następnie konsultant z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku omówił ideę i cel funkcjonowania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli.
Na maj br. zaplanowano kolejne 2 sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli.