Sześć Niedźwiadków Szczęścia „wyszło” na ulice i można je zobaczyć w różnych częściach naszego miasta. Aby ułatwić ich szukanie można zabrać ze sobą mapkę, na której zaznaczone są ich lokalizacje.

Nieruchomości

Poszukaj 6 miskiów i poznaj ich historię!

  1. Słupski Niedźwiadek Szczęścia. Jeżeli ślub, to tylko w Słupsku! Dlaczego? Bo mamy jedynego w Polsce misiaka, który przynosi szczęście oraz najpiękniejszy Pałacu Ślubów w niezwykłym neogotyckim ratuszu. To w tym miejscu zaczyna się wszystko, co najważniejsze – miłość i szczęście!
  2. Tęczowy Niedźwiadek. Nie pomylicie go z żadnym innym. W Słupsku nie mogło go zabraknąć, ponieważ to właśnie tu mieści się jedyny w Polsce Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”. Przenosi on dzieci i dorosłych w kolorowy świat spektakli lalkarskich.
  3. Niedźwiadek, który działa społecznie. Stworzony przez aktywistów, artystów i mieszkańców. Łączy różnorodne elementy, kształty i kolory, tworząc w ten sposób niepowtarzalną całość – taką, jak nasza lokalna społeczność. Miś jest przy tym zmienny jak pory roku – gdy tylko robi się chłodniej, ubiera się w równie barwną włóczkę.
  4. Niedźwiadek, który dużo rozmawiał. Barwy przenikają się wzajemnie, tak jak przenikają się relacje, dialog, rozmowa. Żółć to kolor nowych sił, radości, uśmiechu, błękit – kolor wigoru, świeżości, odprężenia, relaksu, zaś zieleń – odrodzenia, młodości, spokoju, harmonii i równowagi.
  5. Niedźwiadek, który dużo czytał. Słupska biblioteka jest wyjątkowa! Nie brakuje w niej najlepszych książek i wspaniałych komiksów, ale to także miejsce inspiracji, spotkań, warsztatów, prelekcji, koncertów. Nasz niedźwiadek zaprasza do czerpania wiedzy i uczestniczenia w aktywności biblioteki.
  6. Niedźwiadek, który pływał kajakiem. Słupia to wyjątkowa w Polsce rzeka, z trociami i łososiami, unikalną roślinnością, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu na Rzekę Roku. W sezonie tysiące kajakarzy płynie nią do wód Bałtyku podziwiając jej walory przyrodnicze i widokowe. Nasz niedźwiadek także jest pod urokiem tego miejsca.

12 czerwca wraz z dziećmi z przedszkola im. Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia odsłoniliśmy sześć pierwszy niedźwiadków. Namalowali je lokalni artyści i uczniowie ze słupskich szkół. Słupski Niedźwiadek Szczęścia to dzieło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku pod przewodnictwem Igora Salaty. Tęczowy Niedźwiadek to dzieło Jarosława Polanka z Państwowego Teatry Lalki „Tęcza”. Niedźwiadka, który działał społecznie stworzyło Stowarzyszenie „Inspiracje”. Niedźwiadka, który dużo rozmawiał namalowali uczniowie Liceum Plastycznego. Niedźwiadka, który dużo czytał stworzył słupski rysownik Wojciech Stefaniec, zaś ostatni misiu, który pływał kajakiem jest autorstwa Urszuli Jagodzińskiej.

 

Projekt galerii niedźwiadków nie byłby możliwy gdyby nie firma Faserplast, która za darmo wykonuje dla miasta niedźwiadki. Bardzo za to dziękujemy!

 

To dopiero początek. Już niebawem w Słupsku stanie dużo więcej niedźwiadków…

PODZIEL SIĘ