
Zaprosiliśmy dzisiaj media w okolice ratusza, aby przekazać im oraz mieszkańcom nowe informacje dotyczące dwóch inwestycji – aquaparku oraz hali sportowo-widowiskowej.
Jakie działania za nami? Przede wszystkim zakończyliśmy sprawę z Termochemem i dzięki temu wyeliminowaliśmy ryzyka finansowe. Dodatkowo stworzyliśmy model organizacyjny i utworzyliśmy spółkę celową, dokonaliśmy inwentaryzacji budynku aquaparku, za co odpowiedzialni byli z ramienia Rady Nadzorczej Spółki Andrzej Wójtowicz, a z ramienia Zarządu prezes Grzegorz Juszczyński.

Co natomiast przed nami? Równocześnie rozpoczęliśmy kilka ważnych działań, w tym proces wyceny aquaparku, rozmowy z instytucjami finansowymi na temat finansowania projektu, przeprojektowanie obiektu (obecnie trwają prace przygotowania przetargu na wybór firmy, która dokończy budowę) i określanie docelowej funkcjonalności obiektu.

Budowa hali sportowej będzie realizowana w ścisłej kooperacji ratusza ze spółką Trzy Fale z uwagi na przyszłość inwestycji i utworzenia jednego dużego centrum sportowo-rekreacyjnego. Dzisiaj zakończyliśmy ważny etap prac – mamy już koncepcję architektoniczną hali na podstawie której powstanie projekt budowlany.

W najbliższych tygodniach kluczowe w ramach projektu są dwa cele:
- złożenie wniosku o pozwolenie na budowę (połowa stycznia),
- złożenie zgłoszenia inwestycyjnego do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wpisanie inwestycji strategicznej do planu rocznego inwestycji o szczególnych znaczeniu dla sportu (pierwsza połowa marca).
Hala będzie miała nie mniej niż 3000 miejsc (obecnie w koncepcji jest ich 3018 – w tym ok. 2200 stałych miejsc i ok. 800 miejsc rozkładanych) – będzie można w niej organizować imprezy sportowe, koncerty, targi czy wystawy.

Dodatkowo w grudniu odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta – będą oni mogli zgłaszać uwagi do koncepcji architektonicznej hali (dokładny zakres negocjowalny będzie dostępny w najbliższym czasie).



















