Konferencja prasowa odbyła się 22 lutego w bardzo ważnym miejscu na mapie kulturalnej Słupska – w Teatrze Lalki „Tęcza”. Remont ów teatru dobiega końca. Udało się tego dokonać głównie dzięki pomocy rządowej.
Przebudowane zostały pomieszczenia biurowe, remont objął fasady i ocieplenie budynku, toalety (w tym toaleta dla niepełnosprawnych), garderoby, hole przystosowane do działań edukacyjnych: w pierwszym holu znajduje się siedem gablot ekspozycyjnych, prezentujących klasyczne techniki lalkowe, w drugim projektor multimedialny – będzie tam można prowadzić prelekcje a w przyszłości wystawiać spektakle dla widzów w wieku 1,5-3 (tzw. „najnaje”). Trwa jeszcze remont pracowni scenograficznej.
W związku ze zmianami przed Słupszczanami również premiera w teatrze, o której poinformowano na konferencji. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę (o godzinie 11.00 premiera otwarta, a o 13.30 oficjalna premiera) Artyści wystawią sztukę „Dziób w dziób”.
Przy okazji prezydent Słupska poinformował o tym, iż w najbliższą środę odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Radni będą podejmować uchwały m.in. w następujących kwestiach: w sprawie zasad korzystania z obiektów i urządzeń Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w sprawie zmian granic obwodów 2 szkół, w sprawie określenia kryteriów i liczby punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów spoza obwodu do publicznych szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli, w sprawie likwidacji Gimnazjum dla Dorosłych wchodzącego w skład Środkowopomorskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i w sprawie zmiany siedziby ŚCKU, w sprawie zmiany siedziby IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Artura Grottgera i likwidacji III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi z siedzibą przy ul. Marii Zaborowskiej.
Na konferencji można było dowiedzieć się, że tego samego dnia o godzinie 17.00 w ratuszu odbędzie się spotkanie dla mieszkańców w ramach konsultacji społecznych dotyczących nowych nazw ulic i rond w Słupsku.
Mówiono także o kontynuowanych działaniach mających na celu pozyskanie wsparcia finansowego dla mieszkańców na likwidację wyrobów zawierających azbest z nieruchomości. Ze strony internetowej można pobrać wnioski, które należy skaldać do 15 marca w sekretariacie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pok. nr 219, II piętro).
Wzmacniana jest akcja promocyjna „Mam 6 lat idę do szkoły’. Oprócz plakatów, które umieszczone zostały we wszystkich jednostkach oświatowych, kulturalnych, sportowych, a także w miejskich autobusach – własnymi siłami (dzięki nauczycielom i uczniom słupskiego „Drzewniaka” a także dyrektorom i nauczycielom przedszkoli i szkół podstawowych) wyprodukowano także 4 – minutowy film pokazujący możliwości lokalowe słupskich szkół, kwalifikacje nauczycieli. Przesłany zostanie on wraz z listem, który prezydent osobiście kieruje do rodziców.
Podkreślono o ważnej inicjatywie dotyczącej wprowadzenia tzw. „Karty życia” czyli blankietu, na który słupscy seniorzy obok imienia i nazwiska wypiszą grupę krwi, choroby, na które się leczą, przyjmowane leki, uczulenia oraz inne informacje ważne z medycznego punktu widzenia. Wypełniony formularz seniorzy umieszczą w plastikowej kopercie i włożą do lodówki. Na jej drzwiach nakleją kartkę z informacją, że taka koperta ze wskazaniami dla ratowników jest w środku.
W piątek o godzinie 11.00 w UM odbędzie się Gala XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”. Jak co roku Słupsk gościć będzie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Popularyzujemy w ten sposób wiedzę na temat UE.