slu

Rewitalizacja wydaje się działaniem z natury prostym – coś zepsutego po prostu naprawiamy, dodajemy kolorytu, sprawiamy, że jest funkcjonalne. W obszarze infrastruktury miejskiej nie jest to tak łatwe, jak łatwe jest zrozumienie znaczenia pojęcia „rewitalizacja” – najpierw należy przeprowadzić szereg czasochłonnych badań, wyciągnąć z nich wnioski i następnie na ich podstawie wskazać najpierw te obszary miasta, które są zdegradowane, dopiero potem te, które jako pierwsze potrzebują odnowienia.

Nieruchomości

Rewitalizacja to nie tylko remonty ulic, chodników czy elewacji budynków – przede wszystkim to szereg innych działań (edukacyjnych, kulturalnych, społecznych czy ekonomicznych), których celem jest poprawienie jakości życia mieszkańców Miasta. W naszym mieście, po przeprowadzonych badaniach, za obszar rewitalizacji, wymagający szczególnej troski, wskazane zostało centrum – to właśnie tam natężenie zjawisk negatywnych, takich jak m. in. ubóstwo, bezrobocie czy przestępczość, jest bardzo wysokie.

Od 10 lutego prowadzimy konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Słupsku dotyczącego wyznaczenia obszarów zdegradowanego i rewitalizacji. Na czym one polegają? Chcemy uzyskać informacje od mieszkańców o tym, czy tereny wskazane jako zdegradowane oraz tereny wybrane do rewitalizacji (zarówno w najbliższym czasie, jak i na przestrzeni następnych lat) są według nich obszarami najbardziej potrzebującymi tego rodzaju działań. W trakcie konsultacji można zarówno wyrazić swoją opinię na temat wskazanych już przestrzeni miejskich, jak i wskazać te obszary, które według mieszkańców powinny zostać włączone do działań naprawczych.

W jaki sposób można wziąć udział w konsultacjach? Wystarczy zapoznać się z materiałami informacyjnymi, wypełnić formularz zgłaszania uwag lub wziąć udział w ankiecie i podzielić się opinią na temat zaplanowanych działań.

Konsultacje trwają do 10 marca, zatem pozostało niewiele czasu na zaangażowanie się w tworzenie przestrzeni naszego Miasta. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 3 marca (dzisiaj) o godzinie 17.00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6.

Materiały informacyjne są dostępne do pobrania TUTAJ.

Osoba do kontaktu:
Paweł Krzemień
Wydział Zarządzania Funduszami
Plac Zwycięstwa 1, pok. 204
e-mail: p.krzemien@um.slupsk.pl
telefon: (59) 848 82 25

PODZIEL SIĘ