Już 18 września (czwartek) o godz. 9:30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Grodzka 3) odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci, którego gościem będzie Paweł Beręsewicz.
Nowością podczas tegorocznej edycji „walizek” jest konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu (format A3) dotyczącego „Pomorskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami – Z książką na walizkach”. Podczas spotkania w bibliotece każdy autor wybierze jeden plakat, który zostanie nagrodzony książką ufundowaną przez Wydawnictwo Literatura, a podczas Pikniku Czytelniczego w Gdańsku spośród wszystkich plakatów wytypowanych podczas spotkań autorskich w bibliotekach zostanie wyłoniony jeden plakat, którego autor otrzyma tablet.
Podsumowaniem VII edycji pomorskich spotkań będzie Finałowy Piknik Czytelniczy „Z książką na walizkach”, który odbędzie się 20 września (sobota) przy Długim Targu w Gdańsku. Nie zabraknie atrakcji na scenie, będzie też tradycyjny stół dla łowców autografów, przy którym zasiądą wszyscy autorzy.
Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci.
Choć książki dla dzieci publikuje dopiero od 2004 roku, otrzymał już wiele nagród i wyróżnień: nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta. Książka Ciumkowe historie w tym jedna smutna została nagrodzona w konkursie „Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego” w 2008 roku, zaś książka Warszawa. Spacery z Ciumkami otrzymała Nagrodę Literacką miasta Warszawy 2010. W 2010 roku autor otrzymał III Nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren za A niech to czykolada! Jego Czy wojna jest dla dziewczyn? została wyróżniona w II Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za Tajemnicę człowieka z blizną oraz nominację do tej nagrody za Czy wojna jest dla dziewczyn?
Ukończyła architekturę na Politechnice Gdańskiej. Ilustruje książki dla dzieci, zajmuje się projektowaniem podręczników i tworzeniem programów multimedialnych. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, czasopismami „Miś” i „Świerszczyk”. Regularnie bierze udział w wystawach BIB w Bratysławie i innych miejscach. Otrzymała nominacje do nagrody Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje do książek: Kuba i Buba Grzegorza Kasdepke oraz Królewna Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.