Ogłaszamy nabór na rachmistrzów terenowych do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 roku!
Na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 1728) Prezydent Miasta Słupska ogłasza się nabór na rachmistrzów spisowych, którzy wykonywać będą zadania spisowe na terenie Miasta Słupska. Powszechny Spis Rolny przeprowadzony zostanie w terminie od dnia 1 września 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r.
Zgodnie z zapisami ustawy o PSR 2020 nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych jest otwarty i konkurencyjny. Liczba rachmistrzów do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego na terenie Miasta Słupska – 2.
I. Kandydat na rachmistrza terenowego powinien spełniać następujące warunki:
1. być osobą pełnoletnią,
2. zamieszkiwać na terenie Miasta Słupska,
3. posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
4. posługiwać się językiem polskim w mowie i w piśmie,
5. nie może być skazany za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
oraz posiadać dodatkowe umiejętności i cechy takie jak:
1. obsługa komputera,
2. korzystanie z map cyfrowych,
3. komunikatywność,
4. obowiązkowość,
5. rzetelność.
II. Termin składania ofert:
do 8 lipca 2020 r.
III. Wymagane dokumenty:
1. zgłoszenie (wzór do pobrania),
2. kserokopia dokumentu potwierdzającego wykształcenie,
3. oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe (wzór do pobrania),
4. oświadczenie dla kandydatów (wzór do pobrania).
IV. Miejsce składania zgłoszeń:
Zgłoszenia można składać osobiście w Urzędzie Miasta Słupska, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk w dniach i godzinach pracy Urzędu lub za pośrednictwem operatora pocztowego, w zamkniętych kopertach, z dopiskiem „Zgłoszenie kandydata na rachmistrza spisowego w Powszechnym Spisie Rolnym 2020” w terminie 01 lipca 2020 r. – 8 lipca 2020 r. Dokumenty, które wpłyną do Urzędu po terminie lub niekompletne, nie będą rozpatrywane. Wszelkie informacje dotyczące naboru można uzyskać w Gminnym Biurze Spisowym, pod numerem telefonu: 59 84 – 88 – 245
Dodatkowe informacje:
1. Kandydat na rachmistrza terenowego zobligowany jest do wzięcia udziału w szkoleniu, w ramach którego uzyska informacje o:
a) statystyce publicznej, w tym tajemnicy statystycznej,
b) zakresie podmiotowym i przedmiotowym spisu rolnego,
c) sposobie wykonywania poszczególnych czynności w ramach bezpośredniego wywiadu z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, w tym sposobie obsługi urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu rolnego. Szkolenie kończy się egzaminem testowym.
Podczas szkolenia i egzaminu kandydat na rachmistrza terenowego posługuje się własnym urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu. Warunkiem uzyskania dostępu do systemu szkoleniowego jest posiadanie adresu e-mail.
2.Kandydat na rachmistrza terenowego, który z egzaminu testowego uzyska wynik co najmniej 60 % poprawnych odpowiedzi, jest wpisywany na listę kandydatów na rachmistrzów terenowych prowadzoną przez Gminnego Komisarza Spisowego. Kolejność na liście jest ustalana według liczby punktów uzyskanych z egzaminu testowego.
3. Rachmistrza terenowego powołuje zastępca właściwego wojewódzkiego komisarza spisowego spośród osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów z egzaminu testowego, kierując się kolejnością na liście kandydatów na rachmistrzów terenowych, z którym zawiera umowę zlecenia.
4. Za wykonane prace spisowe rachmistrz terenowy otrzyma wynagrodzenie naliczone zgodnie zasadami określonymi w art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 1728).
5. Rachmistrzowi terenowemu przysługuje ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.
Do pobrania:
Zgłoszenie kandydata
Komunikat RODO
Oświadczenie o niekaralności
Procedura naboru