Maciej Kobyliński, prezydent Słupska pogratulował Wiolecie Komar, słupskiej aktorce nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Kownie na Litwie.

Nieruchomości

Wioleta Komar zaprezentowała na festiwali monodram „Diva”. Miała 12 rywali, w tym jedną kobietę. Festiwal był zróżnicowany. Wśród jednoosobowych propozycji znalazły się między innymi spektakle dramatyczne, tańca, teatru ruchu, teatru lalkowego. W imprezie udział wzięli reprezentanci Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Finlandia, Izraela, Litwy, Rosji, Białorusi i Armenii.

W „Divie” Wioleta Komar kreuje postać Nory Sedler, primadonny światowych scen operowych, która jesienią 1941 roku zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto (Łódź). Wiele lat po wojnie w garderobie Metropolitan Opera w Nowym Jorku Nora otrzymuje bilecik anonsujący spotkanie z młodym kompozytorem. Mężczyzna podpisał się nazwiskiem, jakie nosiła polska rodzina, która uratowała dziecko Nory, urodzone w getcie w Łodzi. Widzowie stają się świadkami przeżyć jakie zgotował jej los.

Sukces na Litwie nie jest pierwszą nagrodą dla „Divy”. Wioleta Komar wygrała już festiwal teatralny w Estonii, otrzymała też nagrodę aktorską na festiwalu w Nowym Jorku.

PODZIEL SIĘ