Zdjęcie przedstawia znak poziomy na drodze - buspas.
fot. Boris Kyurkchiev

Ze względu na zły stan techniczny samochodu, którym dysponowało Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku, od 1 stycznia 2016 roku zmuszeni jesteśmy wstrzymać realizację  usługi przewozu osób z niepełnosprawnościami w dotychczasowej formie.

Nieruchomości

Jednocześnie informujemy, że Słupsk od wielu lat prowadzi działania związane z dostosowaniem przestrzeni publicznej jak i transportu miejskiego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w związku z czym obecnie całość miejskiego taboru autobusowego stanowią pojazdy niskopodłogowe lub niskowejściowe. Miasto będzie też starać się o pozyskanie środków umożliwiających przywrócenie usługi przewozów dla osób z niepełnosprawnościami, które nie mają możliwości korzystania ze zwiększonej dostępności transportu publicznego.

Obecnie osoby z niepełnosprawnościami w przypadkach związanych z leczeniem mają możliwość skorzystania z przewozów realizowanych na zlecenie lekarza przez Stację Pogotowia Ratunkowego w Słupsku (więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: NFZ – link). Usługę na podstawie skierowania można zamówić pod numerem telefonu: 59 842 79 99.

Ponadto odpłatne usługi transportu sanitarnego i medycznego świadczą:

  • Stacja Pogotowia Ratunkowego —  telefon: 59 8414 520 wew. 42 lub 65;
  • Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy (Medyczne Centrum Joannitów) — telefon: 508 224 343;
  • Mag-Med Ratownictwo Medyczne — telefon: 696 758 511;
  • Prywatne Pogotowie Ratunkowe LUKDAR — telefon: 783-570-696;
  • CAR-MED Ratownictwo Medyczne — telefon: 880 437 893 (trasy powyżej 200 km).

Także firmy taksówkarskie w naszym mieście uwzględniają potrzeby osób o ograniczonej mobilności i oferują pomoc w dojściu oraz wejściu do samochodu bez dodatkowych opłat.

PODZIEL SIĘ