
Z okazji rocznicy 4 czerwca 1989 Prezydentka Miasta Słupska ogłosiła miejski konkurs dla uczniów słupskich szkól pn.„Nasza Wolność”. Młodzi ludzie z zaangażowaniem podjęli się spisania historii nie tylko przemian politycznych, ale również osobistych, czasem bardzo emocjonalnych wydarzeń rodzinnych związanych z przemianami zapoczątkowanymi wyborami w 1989 roku.
Podczas koncertu na ul. Nowobramskiej Prezydentka Marta Makuch i Prezydent Marek Goliński dokonali uroczystego rozstrzygnięcia konkursu „Nasza Wolność” i wręczenia nagród. I tak decyzją Komisji Konkursowej laureatami zostali:
I miejsce – Natalia Patejuk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupsku
Praca Laureatki – do pobrania
II miejsce – Zofia Danielkiewicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku
Praca Laureatki – do pobrania
III miejsce – Maksymilian Rzadkowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku – Praca Laureata – do pobrania
Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prezentacji. Trójka zwycięzców otrzymała nagrody rzeczowe oraz możliwość bezpłatnego wyjazdu do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.
Ponadto wyróżniono następujące osoby:
| Zofia Danielkiewicz |
II LO |
| Maksymilian Rzadkowski | II LO |
| Maciej Piątkowski | GIM 6 |
| Natalia Patejuk | SP 2 |
| Wiktoria Owczarek | SP 2 |
| Dominika Smuga | SP 6 |
| Laura Charzyńska | SP 6 |
| Małgorzata Miedziewska | SP 6 |
| Aleksandra Zimny | SP 6 |
| Wiktoria Romanowska | GIM 6 |
| Zofia Zinkowska | I LO |



















