Wystartuj w Słupsku” to projekt realizowany z inicjatywy Miasta Słupska we współpracy z firmą Witkac Sp. z o. o. oraz Witaj świecie! Sp. z o. o.

Nieruchomości

Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei powstawania startupów wśród społeczności lokalnej oraz szerzenie idei nowych technologii poprzez prezentację przykładów, dobrych praktyk i doświadczeń osób i firm, którym udało się osiągnąć sukces.

 Jeśli zastanawiasz się nad „wystartowaniem” swojego pomysłu (lub chcesz się zorientować, czy w ogóle warto się zastanowić…) koniecznie spotkaj się z nami.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie kolejnej edycji programu „Wystartuj w Słupsku” odbędzie się  już  24 września br. o 18:00 w Browarii przy ul. Jedności Narodowej 4/5 w Słupsku.

Podczas spotkania, wraz z zaproszonymi gośćmi (poniżej sylwetki) odpowiemy m.in. na pytania:

  • Co to jest start-up?
  • Od czego zacząć, czyli startupowe uniwersalia: co musisz, co możesz, co powinieneś/powinnaś, a czego się wystrzegać?
  • Jakie są formy i podstawowe zasady prowadzenia działalności w wybranych formach (np. jednoosobowa DG, spółki, NGO, PES) oraz jakie są ich mocne i słabe strony?
  • Jakie są źródła i procedury finansowania przedsięwzięć startupowych?

Zaproszeni goście:
Joanna Król-Mazurkiewicz –
słupszczanka, założycielka firmy Eduroom zajmującej się wspieraniem działań edukacyjnych. Na słupskim rynku funkcjonuje od ponad 5 lat. Organizuje m.in bardzo popularne zajęcia z robotyki kierowane do najmłodszych dzieci pn. Roboludek.

Mariusz Kos – słupszczanin, na co dzień prowadzący firmę ponadnarodową Smart Prospects. Jest to unikalny system w Polsce pozwalający otrzymać w pełni bezpłatną pomoc w aplikowaniu na dowolny uniwersytet w Wielkiej Brytanii. Aktualnie, poza rozwijaniem Smart Prospects aktywnie angażuje się w ruch circular economy.

Ponadto w ramach projektu :
– Cykl 5 otwartych spotkań pn. „Słupskie wieczory Startupowe”
W każdym ze spotkań wezmą udział ekspertki i eksperci z praktycznym doświadczeniem w różnych dziedzinach prowadzenia biznesu. Celem spotkań, organizowanych w nieformalnej atmosferze 😉 jest przekazanie wiedzy i doświadczeń dotyczących początkowych faz planowania i prowadzenia biznesu oraz umożliwienie nawiązania wartościowych kontaktów „na starcie”.

– Szkoła programowania Javascript
Intensywny, 80 godzinny kurs programowania w jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się języków programowania aplikacji webowych. Do udziału w szkoleniu zaproszonych zostanie 15 osób. Zajęcia poprowadzą praktycy na co dzień realizujący projekty w firmach Witkac oraz Infocity.

– Konkurs na najlepszy pomysł na biznes – nagroda 3000 zł
Pomysły będą zbierane podczas spotkań, szkoły programowania oraz niezależnie (maile, spotkania) do końca listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Gali finałowej zaplanowanej na grudzień 2018 r.

Serdecznie zapraszamy! W przypadku pytań zapraszam do kontaktu: 515 864 944, e-mail: startuj@witkac.pl

PODZIEL SIĘ