W dniu 15.11.2016 r. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu pn. „Szansa na sukces – podniesienie jakości edukacji ogólnej w słupskich szkołach podstawowych” w ramach Działania 03.02.01. Jakość edukacji ogólnej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.
Celem projektu jest kształtowanie i rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania nowych metod nauczania w kształtowaniu kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz postaw i umiejętności uczniów.
Projekt Szansa na sukces obejmuje 2 etapy edukacyjne I-III i IV – VII. Skierowany jest do uczniów kl. I-VII szkół podstawowych i nauczycieli Miasta Słupsk.
Zadania realizowane w ramach projektu:
1. „Polubić matematykę – interaktywna matematyka”
2. Zajęcia dla uczniów uzdolnionych i zainteresowanych przedmiotami ścisłymi tj.: warsztaty matematyczno-przyrodnicze z elementami fotografii z wykorzystaniem TIK, gry i zabawy logiczne, szachy, warsztaty z robotyki, kodowanie, mały olimpijczyk.
3. Oferta edukacyjno-terapeutyczna dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych tj.: terapia pedagogiczna, gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne, zajęcia biofeedback, indywidualna terapia sensoryczna SI.
4. Angielski teatrzyk tj.: warsztaty teatralno-plastyczne w języku angielskim.
5. Doradztwo zawodowe dla uczniów tj.: zajęcia zawodoznawstwa dla uczniów.
6. Studia podyplomowe dla nauczycieli.
7. Warsztaty kreatywnego myślenia dla uczniów – kształcenie cyfrowych kompetencji uczniów
8. Podnoszenie kompetencji nauczycieli
9. Zakup doposażenia m. in.: multimedialne zestawy interaktywne, drukarki, oprogramowanie i doposażenie tablic interaktywnych, pomoce do cyfrowego laboratorium doświadczalnego, zestawy do doświadczeń z optyki, kamerka-mikroskop, doposażenie pracowni przyrodniczej, wybudowanie windy zewnętrznej dla uczniów niepełnosprawnych, wybudowanie podjazdów dla dzieci niepełnosprawnych.
Okres realizacji projektu: 2016-2018
Całkowita wartość projektu: 4 390 288,99 zł
Dofinansowanie ze środków EFS: 4 170 774,54 zł