040A0152

„Tęcza staje na głowie. Wyobraźnia jest cenniejsza od wcześniej ustalonego porządku. Nie można bać się zmian – świat na głowie jest jeszcze bardziej kolorowy.Podążajcie za marzeniami”

Nieruchomości

Takie właśnie wnioski można wysnuć z „Trójki na głowie” Carstena Brandaua – sztuki dla dzieci, nad premierą której pracuje obecnie Teatr Lalki „Tęcza”. W przedstawieniu można znaleźć również własną historię, a na pewno warto jej w nim poszukać. Spektakl wyreżyserował Tomasz Kowalski, który o tekście Carstena Brandaua, niemieckiego twórcy literatury dla dzieci, pisze „(…) Brandau ukrywa pod – wydawałoby się – abstrakcyjnymi postaciami Jedynki, Dwójki i Trójki, to co wszyscy doskonale znamy z naszych domów, z naszych podwórek i placów zabaw. Przyglądamy się tym zabawnym dziecięcym relacjom i – chcąc nie chcąc – wracamy myślą do naszego dzieciństwa. Albo spoglądamy na nasze własne dzieci, i z pewnym zaskoczeniem dostrzegamy, że i nasze dzieci odkrywają w postaciach na scenie samych siebie.(…)”

040A0192

Przypomnijmy sobie zatem, a naszym dzieciom pokażmy, jak to było kiedyś w podwórkowej piaskownicy. I trochę zaryzykujmy – bo może potem nic już nie będzie na swoim miejscu.

Zapraszamy 25 czerwca 2016 roku (sobota) na godzinę 11.00 do  Państwowego Teatru Lalki Tęcza na spektakl „Trójka na głowie”. Wsparcie finansowe teatr otrzymał od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Głównym partnerem polskim jest  Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, natomiast partnerem niemieckim Mülheimer Theatertage NR W (festiwal poświęcony współczesnej dramaturgii niemieckiej w Mülheim).

trojkanaglowie-680x401

PODZIEL SIĘ