Na zdjęciu widać zespół
Fot. WTZ PZN

16 listopada w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbył się koncert „W drodze do wolności” zorganizowany przez Fundację „Radius” we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nieruchomości

W koncercie uczestniczyło około 120 osób, w tym mieszkanki i mieszkańcy Słupska, Ustki i Bytowa.  Wśród artystów pojawili się m. in. Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”, Patrycja Baczyńska, trio wokalne w składzie Piotr Staszewski, Grzegorz Chwieduk i Andrzej Strzykowski, chór parafialny „Epifania” z Wrześcia, uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku i Szkoły Podstawowej w Słonowicach, słupska poetka Teresa Alina Ławecka oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Polskiego Związku Niewidomych.
Podczas trwającego dwie i pół godziny koncertu można było usłyszeć popularne pieśni legionowe (tj. „Pierwsza Kadrowa”, „My Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”), znane piosenki partyzanckie i powstańcze („Jesienny deszcz”, „Serce w plecaku”, „Pałacyk Michla”), a także tak zwane piosenki antysystemowe śpiewane przez Polki i Polaków w PRL-u („Przeżyj to sam”, „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”).

Wydarzenie wpisujące się w obchody roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyło się dzięki współpracy przedstawicielek i przedstawicieli Fundacji „Radius”, pracownic i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku oraz słupskich władz.

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Muzeum Historii Powszechnej w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Pełną fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie Warsztatu Terapii Zajęciowej PZN (link).

Zdjęcie: po lewej przy mikrofonie stoi elegancko ubrany mężczyzna w okularach, po prawej siedzi i gra na gitarze mężczyzna w garniturze. W tle witraże, flagi i plakaty WTZ i Fundacji Radius.
Fot. WTZ PZN
Na zdjęciu zabytkowa sala ratusza, ze zdobieniami z drewna i freskiem na ścianie. Sala wypełniona jest tłumem ludzi siedzących na krzesłach, kilka osób w tle stoi.
Fot. WTZ PZN

 

PODZIEL SIĘ