8 kwietnia odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Własna firma po 50. roku życia”. Podczas spotkania uczestnicy projektu rozmwiali również o upowszechnieniu dobrych praktyk projektu.

W spotkaniu udział wzięli beneficjenci programu, a także Andrzej Kaczmarczyk Zastępca Prezydenta Miasta Słupska, Jan Plutowski Zastępca Wójta Gminy Kobylnica, Jan Czechowicz Prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Tomasz Klaman Dyrektor Oddziału ZUS w Słupsku, Jan Mołdoch i Tomasz Kroplewski z Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, Tadeusz Bruzda Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku, Klaudiusz Dyjas Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Urszula Szukała Kierownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy Oddziału w Słupsku, przedstawiciele Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Radni Rady Miejskiej w Słupsku, przedstawiciele słupskiego samorządu.

Nieruchomości

Celem spotkania było upowszechnienie dobrych praktyk projektu, propagowanie idei samozatrudnienia osób po 50. roku życia oraz przedstawienie miejsca kobiet i osób niepełnosprawnych w świecie biznesu. Właściciele 29 nowych firm zaprezentowali oferowane przez siebie produkty i usługi, a także podzielili się nabytym przez okres uczestnictwa w Projekcie doświadczeniem. Przedstawili swoje przemyślenia na temat korzyści wynikających z samozatrudnienia po 50. roku życia oraz wskazali bariery na drodze do otworzenia własnej działalności gospodarczej. W przerwach Uczestnicy spotkania medialnego mieli możliwość obejrzenia prac dwóch Beneficjentek pomocy – właścicielki firmy Fotoplastikon oraz Gabinetu Terapii Naturalnej „HOLIS”. Ponadto mogli zobaczyć na żywo zajęcia z robotyki prowadzone przez firmę Usługi Edukacyjne „ROBUS”.

Projekt „Własna firma po 50. roku życia” realizowany od 03.09.2012r do 30.04.2014r. zaktywizował 40 mieszkańców Słupska po 50. roku życia. Celem głównym projektu było aktywne wspieranie samozatrudnienia w Słupsku prowadzące do utworzenia 16 mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety i 13 mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez mężczyzn oraz zapewnienie nowym przedsiębiorcom po 50. roku życia pomocy w wykorzystaniu dostępnych instrumentów wsparcia.

PODZIEL SIĘ