Laureatami XX Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” zostali Martyna Jęcek, Mateusz Kasiński, Daria Kupisińska, Mateusz Roda, Martyna Szabat, Karolina Wietrak, Anna Wojciechowska, Przemysław Zalewski

Nieruchomości

Martyna Jęcek – 16-latka, uczennica Zespołu Szkół Samorządowych w Sycewicach, wolontariuszka od dwóch lat. Angażowała się w wiele akcji charytatywnych między innymi w „Górę Grosza”, „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, „Szlachetna Paczka”. Współpracuje przy różnych przedsięwzięciach w Schronisku dla Zwierząt w Słupsku. Działa w parafialnym Caritasie w Słonowicach na rzecz seniorów, a w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieżowym prowadzi zajęcia sportowe i zręcznościowe dla dzieci.

Mateusz Kasiński – 17-latek, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, w wolontariacie od 4 lat. Uczestniczył w takich akcjach jak „Spotkanie z piosenką nie tylko religijną”, „Babskie świętowanie”, „Muzyczne Mikołajki, zbiórka przyborów i artykułów szkolnych dla Placówki Socjalizacyjnej w Słupsku, zbiórka datków na świąteczne paczki dla biednych dzieci, „Nakręteczka dla Tomeczka”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wiele innych.

Daria Kupisińska – 16-latka, uczennica Zespołu Szkół Samorządowych w Sycewicach, wolontariuszka od 5 lat. Od roku jest liderką Szkolnego Klubu Wolontariusza „Promyk”. Inicjuje lub organizuje różne akcje charytatywne: zbiórka odzieży, artykułów papierniczych i szkolnych dla najuboższych, „Góra Grosza”, „I Ty Możesz Zostać św. Mikołajem”” Szlachetna Paczka”, wykonała ponad 100 paczek na jarmark do Muzeum Pomorza Środkowego. Współpracuje przy różnych przedsięwzięciach w Schronisku dla Zwierząt w Słupsku. Działa w parafialnym Caritasie w Słonowicach oraz w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieżowym.

Mateusz Roda – 18-latek, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, wolontariusz od 5 lat. Działa w Caritas Kępice oraz Oratorium św. Jana Bosko. Nieobcy jest mu temat ochrony środowiska. Pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji, udziela się w przygotowaniu parafialnych festynów, zajęciach w świetlicy parafialnej, pomaga podczas pieszych wycieczkach miejscowych i wyjazdowych.

Martyna Szabat – 16-latek, uczennica Gimnazjum nr 2 w Słupsku, w wolontariacie od 3 lat. Pełni funkcję przewodniczącego klasy, zastępcy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, lidera Szkolnego Klubu Wolontariusza „Orły Twardowskiego”. W jego ramach uczestniczyła m.in. w akcji „Dawca dla Pana Rafała”, zbiórki żywności, zbiórki karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Współpracuje z Uniwersytetem III Wieku i Domem Spokojnej Starości „Leśna Oaza”, kwestowała w trakcie finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Karolina Wietrak – 18-latka, uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, wolontariuszka od 6 lat. Realizuje działania prospołeczne dla szkoły oraz osób potrzebujących. Uczestniczyła między innymi w zbiórce żywności dla uczniów szkoły,, „Podziel się Cukierkiem”, Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, „Góra Grosza”, „Mam Haka na Raka”, śniadanie wielkanocne organizowane przez Caritas w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Współpracuje z Przedszkolem Miejskim Integracyjnym nr 8 w Słupsku.

Anna Wojciechowska – 18-latka, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, wolontariuszka od 4 lat. Współpracuje z Bankiem Żywności, współorganizowała grę terenową „W poszukiwaniu Banku Żywności”, przyczyniła się do powstania projektu „Młodzież Podgrzewa”, uczestniczyła w warsztatach integracyjnych, należy do Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy. Uczestniczyła w realizacji projektu „Uruchamianie i prowadzanie internetowej platformy NaprawmyTo.pl w Słupsku”.

Przemysław Zalewski – 18-latek, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku, wolontariusz od 4 lat. Prężnie udziela się w wielu ważnych akcjach charytatywnych, m.in. zbiórkach żywności, zbiórkach środków pieniężnych na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego, zbiórkach funduszy na protezę nogi dla szkolnego kolegi, happeningu antynikotynowego. Pomaga osobom starszym. Brał udział w projekcie „Młodzież na tropach historii”. Wspiera Amnesty International. Jest przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.

W eliminacjach ogólnopolskich w kategorii „8 Wspaniałych” Powiat Słupski reprezentować będzie Przemysław Zalewski – uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku.

Wyróżnieni w kategorii „Ósemeczka” zostali: Weronika Grzegorczyk – uczennica Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach oraz Dominik Kwiatkowski – uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Organizatorami XX Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”są: Prezydent Miasta Słupska, Starosta Powiatu Słupskiego, Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Słupskiego, Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystki Rady Miejskiej w Słupsku, Kuratorium Oświaty, Delegatura w Słupsku, Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku oraz Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne w Słupsku.

PODZIEL SIĘ