Początek najbliższego tygodnia to również wielki start funkcjonowania Zielonego Punktu w Słupsku. Jest to nowy etap dla naszego miasta, pozwalający na wprowadzanie w nim zmian korzystnych nie tylko dla naszego środowiska, ale przede wszystkim dla samych Słupszczan.

Nieruchomości

W poniedziałek 14 września o godz. 10.00 nastąpi oficjalne otwarcie Zielonego Punktu, a już o godz. 13.00 odbędzie się debata o zielonych miejscach pracy. Oba wydarzenia odbędą w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej (Niedziałkowskiego 6). W otwarciu udział weźmie Irene Hahn-Fuhr, dyrektorka Fundacji im. Heinricha Bölla w Polsce, jednego z głównych partnerów punktu.

Zielony Punkt powstaje z inicjatywy Prezydenta Miasta Roberta Biedronia dzięki wsparciu szeregu instytucji i partnerów (m.in. Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji im. Heinricha Bölla Warszawie, Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku) po to, aby wspierać mieszkańców i mieszkanki miasta w oszczędzaniu energii i pozyskiwaniu energii odnawialnej ze słońca i wiatru na własne potrzeby.
W poniedziałek od godz. 10.00 do 12.30 każdy zainteresowany będzie miał możliwość porozmawiać z pracownicami punktu, zapoznać się z pierwszymi ekodoradcami, umówić na spotkanie w swojej wspólnocie mieszkaniowej czy przedsiębiorstwie.

Istotnym wydarzeniem zaplanowanym w ramach otwarcia punktu, będzie rozpoczynająca się o godz. 13.00 debata, która stworzy okazję do porozmawiania o tym, w jaki sposób Zielony Punkt może wesprzeć mieszkańców w oszczędzaniu energii oraz w pozyskiwaniu jej ze źródeł odnawialnych.

W debacie, którą współorganizowaną wspólnie z Fundacją im. im. Heinricha Bölla i Fundacją Strefa Zieleni udział wezmą:

  • Beata Maciejewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta, która przedstawi działania realizowane i planowane przez Słupsk;
  • Beata Jocz, doradczyni z Zielonego Punktu, która opowie o zielonych miejscach pracy z praktycznej perspektywy;
  • Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno, która opowie o szansach, jakie daje dzielenie się przez samorządy dobrymi praktykami w dziedzinie zielonej energii.
    (Debatę poprowadzi Bartłomiej Kozek z Fundacji Strefa Zieleni)

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców, szczególnie tych zainteresowanych oszczędnościami, a także pracowników administracji publicznej oraz osoby reprezentujące wspólnoty mieszkaniowe, które chcą pozyskać wiedzę na temat efektywnego zarządzania i wsparcia mieszkańców.

PODZIEL SIĘ