
14 czerwca 2019 w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się uroczyste zakończenie plebiscytu „Pociąg do kultury”.
Plebiscyt skierowany do wszystkich placówek oświaty począwszy od przedszkoli po uczelnie wyższe i ma na celu zachęcenie do uczestnictwa w działaniach edukacyjnych naszej instytucji – zarówno grup zorganizowanych, jak i indywidualnych odbiorców.
W tym roku szkolnym placówkom, które otrzymały najwięcej punktów i poprzez swoje uczestnictwo w różnego rodzaju formach edukacyjnych wykazały się największym zaangażowaniem zostały przekazane przejściowe statuetki oraz miano „Maszynisty kultury” w kategoriach:
I – przedszkole PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 W USTCE (80 PUNKTÓW)
II – szkoła podstawowa SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. LUDWIKA WARYŃSKIEGO W SŁUPSKU (80 PUNKTÓW)
III – szkoła średnia SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W SŁUPSKU (600 PUNKTÓW)
IV – Uniwersytet III Wieku
Pozostałym placówkom biorącym udział w plebiscycie tradycyjnie zostały przekazane pamiątkowe dyplomy. Organizator wyróżnił również poszczególnych uczniów, którzy w sposób szczególny uaktywnili się twórczo i/lub wykazali zaangażowaniem.
W tegorocznej edycji w plebiscycie wzięło udział 31 placówek ze Słupska i Ustki. Ten rok szkolny zaowocował szczególnym zaangażowaniem i wzrostem frekwencji grup zorganizowanych w naszych galeriach, co bardzo cieszy i pozwala myśleć o powodzeniu realizacji tegoż plebiscytu.
Laureatom gratulujemy !














