Rusza I edycja Szkoły Liderów Przedsiębiorczości Społecznej organizowanej przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku. W jego trakcie prowadzący odpowiedzą na pytania, jak wzmocnić swoje umiejętności liderskie, skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem społecznym i budować jego markę,  pozyskiwać fundusze i partnerów biznesowych.

Nieruchomości

Szkoła Liderów to cykl 6 dni szkoleń dla 12 uczestników i uczestniczek, prowadzony przez doskonale przygotowanych trenerów i trenerek, to przestrzeń do wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń, rozwoju osobistego, nowe umiejętności i kontakty.

Organizatorzy poszukują osób, które:

  • są lub chcą zostać liderami/kami w swojej małej lub dużej społeczności działającej w obszarze przedsiębiorczości społecznej,
  • chcą rozwijać swoje umiejętności liderskie, aby skuteczniej zarządzać swoją organizacją i jej zasobami,

  • zajmują się zarządzaniem w swojej organizacji pozarządowej i chcą zdobyć kompetencje potrzebne do prowadzenia działalności odpłatnej lub gospodarczej.

Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Słowińska Grupa Rybacka i Partnerstwo Dorzecze Słupi zapraszają:

  • przedstawicieli/ki przedsiębiorstw społecznych i instytucji publicznych,

  • lokalnych animatorów/ki,

  • wolontariuszy/ki oraz członków/inie grup nieformalnych/grup inicjatywnych a także tych, którzy/e chcą wzmocnić swoje kompetencje liderskie i poszerzyć wiedzę z obszaru ekonomii społecznej.

Oferują:

  • szkolenie umiejętności liderskich w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem społecznym,
  • inspirujące zajęcia z doświadczonymi trenerami/kami, którzy/e swoją wiedzę i umiejętności opierają na doświadczeniu zawodowym,
  • certyfikat ukończenia Szkoły Liderów Przedsiębiorczości Społecznej.

Co w programie?

  1. Podstawy ekonomii społecznej i podstawowe obowiązki związane z prowadzeniem podmiotu ekonomii społecznej i przedsiębiorstwa społecznego.

  2. Rola lidera/ki w zarządzaniu organizacją i zasobami ludzkimi.

  3. Budowanie strategii podmiotu ekonomii społecznej krok po kroku.

  4. Budowanie relacji z otoczeniem. Promocja działań organizacji, budowanie marki i wizerunku podmiotu ekonomii społecznej.

  5. Tworzenie biznesplanu i montaż finansowy.

  6. Monitoring i ewaluacja działań.

Miejsce szkoleń: Równolegle będą prowadzone 3 edycje szkoły w Lęborku, Słupsku i Bytowie. Można zgłosić udział do Szkoły Liderów w wybranym mieście.

LĘBORK:

  • 11 maja 2017 (czwartek),
  • 25 maja 2017 (czwartek).

SŁUPSK:

  • 12 maja 2017 (piątek),
  • 26 maja 2017 (piątek).

BYTÓW:

  • 24 maja 2017 (środa),
  • 2 czerwca 2017 (piątek).

Informacje o kolejnych spotkaniach będą podawane w późniejszym terminie. Jak aplikować? Jakie są kryteria rekrutacji?

  • Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy załączony do zaproszenia lub pobrać go z naszego profilu na facebooku – facebook.com/Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku. Formularze dostępne są również w punktach informacyjnych OWES:

  • w Słupsku Centrum Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Sienkiewicza 19,
  • w Bytowie, Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości  przy ul. Podzamcze,
  • w Lęborku przy ul. Krzywoustego 1.

Głównym kryterium wyboru uczestników/czek będzie dotychczasowe doświadczenia w działalności na rzecz społeczności lokalnej ze szczególnym naciskiem na obszar ekonomii społecznej. Uczestnikami szkoleń mogą być przede wszystkim osoby aktywnie działające na terenie powiatów słupskiego oraz m. Słupska, powiatu lęborskiego i bytowskiego.

Formularze prosimy odesłać drogą elektroniczną na adres cio@cio.slupsk.pl lub dostarczyć do wybranego punktu informacyjnego w Słupsku, Lęborku lub Bytowie do 04 maja 2017.

O zakwalifikowaniu się do Szkoły Liderów Przedsiębiorczości Społecznej oraz o szczegółowym przebiegu szkoleń (godzina, dokładny adres i program) poinformujemy każdego kandydata/kę indywidualnie do dnia 8 maja 2017.

Wszystkich niezbędnych informacji udzielają:

  • w Słupsku – Małgorzata Kiernicka oraz Ewa Bojarska pod nr tel. (59) 840 29 20,
  • w Bytowie – Piotr Pradela pod nr tel. 533 339 188,
  • w Lęborku – Marta Wolf pod nr tel. 694 242 952

Organizatorzy pokrywają koszty udziału w szkole, w tym wyżywienia, materiałów szkoleniowych, zwracają część kosztów podróży oraz w razie potrzeby zapewniają koszt opieki nad osobami zależnymi.

Szkoła Liderów Przedsiębiorczości Społecznej organizowana jest w ramach projektu “Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Integracja, Działanie 6.3 Ekonomia Społeczna, Poddziałanie 6.3.2 Podmioty Ekonomii Społecznej.

 O ORGANIZATORACH

Trenerzy i Trenerki Szkoły Liderów Przedsiębiorczości Społecznej posiadają wieloletnie doświadczenie w udzielaniu wsparcia rozwojowego m.in. z zakresu: planowania finansowego, strategii marketingowych oraz zarządzania zespołem pracowniczym. Na co dzień zarządzają PES a także pełnią wiele innych funkcji m.in. doradców/czyń i tutorów/ek – NGO, PES, grup nieformalnych i grup inicjatywnych wspierając ich w tworzeniu Indywidualnych Ścieżek Rozwoju, oprócz tego są facylitatorami/kami budowania partnerstw lokalnych. Ich doświadczenie potwierdzone jest licznymi certyfikatami, w tym międzynarodowymi, m.in. certyfikat facylitatora budowania partnerstw lokalnych (Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych SPLOT); Szkoła Liderów Organizacji Pozarządowych (Stowarzyszenie Szkoła Liderów); Międzynarodowy Certyfikat Professional Coach – Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego i Erickson International College (Kanada); Międzynarodowy Certyfikat Trenera w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju wydany przez Edexcel i BTEC Professional Qualifications (UK).

DO POBRANIA – Formularz zgłoszeniowy

PODZIEL SIĘ